Вітаємо Вас на блозі Центральної Районної Бібліотеки ЦБС "Свічадо". Ми працюємо для Вас.

Опубліковано: 13.07.2017

Нові надходження

1. Алгебра. Збірник тестових задач для вступників до вищих навчальних закладів: Навч. Посібник / Н.П. Муранова та інші. – К.: Книжкове вид-во НАУ, 2007. – 288 с.

Наведено основні теоретичні відомості, тестові вправи, приклади і задачі трьох груп складності. Він містить задачі з математики, переважна більшість яких пропонувались в різні роки на вступних іспитах з математики в різних провідних навчальних закладах.

2. Вибрані питання математики. Системи алгебраїчних раціональних рівнянь вищих степенів: навч. – метод. посіб. / Л.М. Ломонос та інші. – К.: НАУ, 2011. – 96 с.

Розглянуто основні методи розв’язування алгебраїчних раціональних рівнянь вищих степенів. Подано теоретичний матеріал, тести, приклади для практичних знань і самостійного розв’язання, відповіді до них.

3. Листопад В.В., Листопад Н.П., Прима Н.І. Довідник молодого школяра з математики: навч. посіб. – К.: Літера ЛТД, 2011. – 160 с.

Цей довідник стане у пригоді учням молодшої школи під час підготовки до уроків, до контрольних робіт, до державної підсумкової атестації. Він містить означення, правила, зразки міркувань під час розв’язування різних задач.

4. Математика. Ірраціональні рівняння, нерівності та їх система: практикум / уклад.: Н.П.Муранова, Л.А. Харченко, Г.В. Шевченко, О.С. Муранов. – К.: НАУ, 2011. – 96 с.

Викладено основні теоретичні відомості, розглянуто основні типи ірраціональних рівнянь, нерівностей, їх систем та способи їх розв’язання. Наведено приклади різних рівнів складності та вправи та вправи для самостійних робіт.

5. Муранова Н.П. Харченко Л.А., Шевченко Г.В. Математика. Похідна та її застосування: навч. – метод. посіб. – 2-е вид., стер. – К.: НАУ, 2011. – 72 с.

Вміщує основні означення, теореми і формули розділів “Похідна”, “Геометричний та фізичний зміст похідної”, “Рівняння дотичної до графіка функції”, “ключеві” приклади і вправи з відповідями для самостійної роботи. Систематизовано всі типи завдань, що відповідають наведеним вище розділам шкільного курсу математичного аналізу.

6. Олійник О.П., Олійник С.В., Рилов А.В. Система лінійних алгебраїчних рівнянь: навч. – метод. посіб. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту “НАУ — друк”, 2009. – 84 с.

У посібнику розглянуто основні точні методи дослідження і розв’язування системи лінійних алгебраїчних рівнянь.

7. Геометрія: навч. посіб. /Н.П.муранова, М.М. Логвин, Л.І. Нестеренко, О.С. Муранов. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту “НАУ — друк”, 2010. – 212 с.

Наведено основні теоретичні відомості, текстові вправи, приклади розв’язування задач різних рівнів складності. Подано довідковий матеріал, основні тригонометричні формули і співвідношення, які найчастіше використовуються для розв’язування геометричних рівнянь.

8. Геометрія. Збірник тестових задач для вступників до вищих навчальних закладів: навч. посіб / Н.П. Муранова, К.І.Мазур, О.К. Мазур, О.К. Мазур. – 4-е вид., стер. – К.: НАУ, 2011. – 144 с.

Наведено основні теоретичні відомості, текстові вправи, приклади і задачі трьох груп складності. Переважна більшість задач з математики пропонувались у різні роки на вступних іспитах з математики в різних провідних вищих навчальних закладах.

9. Крижанівський В.Г. Фізика: Довідник школяра і студента. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2005. – 416 с.

Довідник охоплює основні розділи фізики згідно зі шкільною програмою. На його сторінках ви знайдете вичерпну довідкову інформацію з будь-якого питання. Матеріали книги розташовані в алфавітному порядку. Схеми та малюнки докладно ілюструють зміст довідника. Видання розраховане на учнів шкіл, абітурієнтів, викладачів фізики.

1. Барна І. Загальна біологія. Збірник задач. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2007. – 736 с.

У навчальному посібнику, що відповідає чинній програмі із загальної біології, подано базовий теоретичний матеріал, приклади розв’язання задач, задачі для самостійного розв’язування, контрольні тести, а також словник біологічних термінів і додатки. Посібник також містить задачі, пропоновані на вступних іспитах до вищих навчальних закладів, на Всеукраїнських та обласних олімпіадах.

2. Заведея Т.Л. Біологія. Довідник школяра і студента. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2010. – 688 с., іл.

Біологія – один із найважливіших шкільних предметів. Вона допомагає оволодіти екологічним способом мислення, принципами здорового способу життя, осягнути красу і гармонію навколишнього світу. До книжки ввійшли довідкові матеріали з усіх галузей біології – ботаніки, зоології, анатомії і фізіології людини, загальної біології, екології. За допомогою книги учні зможуть підготуватися до уроку, лабораторної та контрольної роботи, до заліку, іспиту.

1. Вишневская А.В. Кремлевская диета. Полная энциклопедия. – Спб.: Вектор, 2006. – 250 с.


Анна Вишневська – дієтолог і в свій книзі вона детально розбирає всі особливості та нюанси кремлівської дієти. Книга містить повну таблицю балів кремлівської дієти, яка дозволить вам легко підбирати потрібні продукти в залежності від етапу дієти. Так само, в книзі велика кількість рецептів смачних і корисних страв, які ви можете самостійно приготувати на кожен день. Але, як відомо, головне – це практика. Тому, дуже важливо, що б ви почали використовувати отримані знання на практиці. Тільки тоді, ви зможе в повній мірі випробувати всі принади Кремлівської дієти.

2. Корнеев А. Почему люди толстеют? -Донецк: ООО «ПКФ «БАО», 2012. – 224 с.; ил.


Популярні дієти для схуднення обіцяють швидкий результат, чому люди товстіють. Ця книга докладно розповідає про різноманітні причини появи надмірної ваги і способах боротьби з ним. Ефективні дієта і спеціальні вправи допоможуть нарешті забуте про зайві кілограми і знову відчути радість життя без надмірної ваги.

3. Скачко Б.Г., Сенчук А.Я., Орещук Г.О. Медична енциклопедія для батьків і дітей: У 3 т. Т.1. – К.: Здоров’я, 2008. – 448 с.


У першому томі на сучасному науковому рівні висвітлено особливості функціювання жіночих статевих органів, найбільш поширені хвороби жінок дітородного періоду. Розглянуто причини розвитку та засоби лікування деяких форм жіночого і чоловічого безпліддя, можливості підвищення народжуваність.

1. Борисюк А. 35 и один любопытный.- К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2010. – 384 с.

На сторінках книги читач зустріне властітететелей дум кордону тисячоліття. У доверітальной бесіді з ісвестним телеведучим Анатолієм Борисюком ці люди розповідають про життя в багаті подіями роки другій половині ХХ століття. Відомі режесери і політики, художники, науковці та актори – всі вони по-різному, часом зовсім несподівано, оцінюють події, якими всі ми були недавніми свідками.

2. Хмельковський Л. Дванадцять років біля науки: Есей. – К.: Смолоскип, 2014. – 120 с.

Американський журналіст українського походження Лев Хмельковський від середини 1980-х років працював головним редактором обласного радіомовлення у Черкасах, 1996 року виїхав до США і від 1998 року був редактором газети «Свобода». В есеї описано 1970–1980 роки — час, коли він жив у СРСР. Хмельковський зазначає, що нотатки мають на меті змалювати стиль життя часу, який тоді називали розвиненим соціялізмом, а згодом — застійними роками.

3. Гришко В. Карби часу: Публіцистика. У двох томах. Том другий. К.: Смолоскип, 2009. – 526 с.

Вмішені в Цьому томі публіцистичні статті — це відбитки поточної історії того часу, в якому автор жив і був активним учасником ідейного життя свого народу – – на Батьківщині і в українській західній діаспорі. В його працях висловлюються думки з приводу подій, Що стосуються українського загальнонаціонального життя. Автор і на чужині в центрі своєї уваги публіциста тримав передусім проблематику свого народу в Україні.

4. З музейного досьє. Кузьма Дерев’янко / НМІУДСВ. – К.: “Видавництов “Фенікс”, 2016. – 48 с.

На весь світ відомий його зробив лише один підпис — від імені Радянського Верховного Головнокомандування він підписав Акт про капітуляцію Японії, яким було поставлено останню крапку в Другій світовій війні. Потомок гайдамаків, родом з Уманщіни, Кузьма Миколайович народився за царського режиму, навчався в часи УНР, а професійний злет здійснив за правління більшовиків. Опри численні труднощі, нестатки, репресії колишній селянин зумів стати талановитим розвідником, знавцем кількох іноземних мов, зокрема японської, військовим стратегом. 2 вересня 1945 року; вступивши під спалахами численних фотокамер на палубу лінкора “Міссурі”, він разом із найвищим командуванням союзницьких армій підписав Акт про капітуляцію Японії, яким було поставлено останню крапку в Другій світовій війні.

5. Абліцов В. Київ. Енциклопедія. – К.: “Видавництов “Фенікс”, 2016. – 288 с.

Кияни – це не тільки ті, хто народився в столиці України, хто почав і продовжує історію давнього міста на Дніпрі-Славуті, але й ті, кого невпинні вітри історії розпорошили по всій планеті Земля. Це переконання сприяло автору пропонованого видання у його спробі нагадати відомі й відкрити нові постаті й сторінки київського літопису.

6. Кудрявцев Л. Наш стародавній Київ: нариси.-К.: “Видавництов “Фенікс”, 2016. – 400 с. : іл.

У книзі викладені дані про найбільш значущі, цікаві в історичному та архітектурному відношенні вулиці та площі Києва. Крім головних магістралей, розповідається й про такі маловідомі вулиці, як Предславинська, Тургенівська, Гоголівська. Крім того, тут зібрано фотографії кінця ХІХ – початку ХХ ст. Мова йде про 21 вулицю та 6 площ. Ці розповіді доповнюють образ нашого красеня-міста, розташованого на берегах Дніпра.

1. Шевчук С.В. Орфографічний словник: Разом, окремо, через дефіс: 32000 слів. – К.: А,С,К, 2006. – 416 с.

У словнику вміщено 32000 найуживаніших слів і словосполучень, включаючи найновіші запозичення. Крім загальновживаної, представлено спеціальну різногалузеву термінологічну лексику. Написання слів, їх наголошування та відмінювання з новим українським правописом.

2. Куліш В.Г. Самовчитель сучасної англійської мови: Методика інтенсивного навчання. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2007. – 224 с.

Ця книжка – оригінальний самовчитель англійської мови. Методика інтенсивного навчання, яка використовується в ньому, допоможе одержати значний результат незалежно від рівня вашої попередньої підготовки.

1. Жулинський М.Г. Духовний будівничий України: Книга- альбом. – К.: Мистецтво, 2016. – 320 с:  іл.

Шевченкове слово – духовний код української нації, вже понад 175 років є шляхом до самоутвердження і духовного зростання народу, пробуджує почуття національної честі та гідності, поваги й любові до рідної культури, мови, звичаїв. Збірник наукових статей, виступів, інтерв’ю ученого-літературознавця, академіка НАН України Миколи Жулинського наближає до розуміння творчості й особистості Тараса Шевченка, розкриває його ціннісні орієнтири, роз’яснює національну місію, місце в українській та світовій культурі.

1. Антологія сучасної української новели / Упор. В.П. Агеєва.- К.: Книга, 2016. – 320 с.

До антології увійшли твори представників того письменницького покоління, якому випало презентувати переломну добу, поверження обридливих ідолів, прощання з минулим, за яким немає чого шкодувати: це ті, кому було втілено непорівнянно більше свободи, аніж їхнім попередникам. Вони могли писати, не озираючись на цензура й сексота, на канони соцреалізму й відповідність єдино правильній ідеології.

2. Антологія “Україна — Європа” / упорідкув. та вступ. ст. О.В.Красовицького; хдож. – оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Бібліотекар, 2015. – 573 с.

Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповідання та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана і навіть збитий Боїнг.

3. Андрухович Ю. Московіада. Роман жахів. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2000. – 140 с.

«Московіада» — другий роман Юрія Андруховича, написаний лютому-квітні 1992 року в Фельдафінгу. Має підзаголовок «роман жахів». Роман оповідає про один день з життя студента літературного інстутуту в Москві…

4. Андрухович Ю. Рекреації. Роман. – Львів: ЛА “ПІРАМІДА”, 2005. –  144 с.: іл.

Перший роман Юрія Андруховича “Рекреації” уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому як найяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.

5. Антоненко -Давидович Б. Вибрані твори / упоряд. Б.Тимошенко. – Видавництво “Книга”, 2016. – 424 с.

До збірки увійшли три вибрані літературні твори видатного українського письменника, літературного перекладача, дослідника проблем розвитку і культури української мови, лауреата Шевченківської премії Бориса Антоненко — Давидовича.

6. Голос тихої безодні та інші голоси. МоноЛІТ. Антологія сучасної української монодрами: моноп’єси / упорядник Надія Мірошниченко. Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 320 с.

Моноп’єса дуже актуальна в сучасному мистецькому світі. Така форма драми тільки набирає обертів в Україні. Антологія «Голос тихої безодні та інші голоси» пропонує розмаїту палітру п’єс в усіх сенсах: жанрах, формах, стилях, персонажах. Ця збірка представлена новим доробком відомих драматургів, а також талановитими дебютами. Видання зацікавить акторів, режисерів, критиків, викладачів літератури і всіх шанувальників новітньої драми.

7. Дробот В.Л. Мой Киев. Избранные стихи о родном городе: Избранное за 1985-2016 гг. – К.: ЦП «Компринт», 2017. – 130 с.

Головна тема цієї книги – місто, що стало для автора рідним і виховало його …

8. Коваленко В. В. Слобідська відьма: роман. – Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 288 с.

У романі «Слобідська відьма» досліджуються художніми засобами такі актуальні проблеми як: сприйняття молоддю теперішнього світу, формування особистості в постмодерністський час, сповнений драматичних протиріч. Автор колоритно змальовує внутрішні світи персонажів, виходячи за межі звичних уявлень у сферу езотерики. Будь то дівчина-гот чи монахиня, розкутий молодик чи досвідчений політик, вони реагують на однакові ситуації по-різному, а на різні – майже однаково. Містичний за тематикою роман вражає своєю реалістичністю, хоча постійно порушує кордони раціонального, уводить у світи ірреальні. Таким буденним та звичним рисам сучасності як жадібність та дволикість посадовців або повне нерозуміння усталених духовних цінностей молоддю протиставляються на сторінках роману глибока віра у високе призначення людини, її здатність до самопожертви заради ближнього свого.

9. Макаров Ю. За чверть десята. Роман. – К.: Нора-Друк, 2013. – 240 с.

Самотній викладач іноземних мов, поліглот і бонвіван, раптом помічає, що всі його машинальні й ненавмисні прокльони матеріалізуються з дивовижною буквальністю. Ця обставина, як і поява в його житті юної розкутої жінки, змушують головного героя роману проаналізувати своє минуле і спробувати підбити попередні підсумки життя. Дія відбувається у пізнаваних декораціях сучасної столиці України.

10. Пономаренко С. Тенета бажань: роман. – К.: Дуліби, 2014. – 368 с.

Родіон Іконников, закоханий у скандально відому поетесу Зінаїду Гіппіус, вирішив написати роман про Страх. Бажання дізнатися Страх и Любов проводить його через дивовижні пригоди. Його щоденник, виявлений майже через століття, дає несподіваний поштовх серії загадкових вбивств, змусивши головного героя Олега стати учасником неймовірних подій, весь час відчуваючи поруч подих смерті.

11. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч.1. Петро Сагайдачний. – Київ: Самміт—книга, 2016. – 392 с.: іл.

До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги», роман Петро Сагайдачний. Запорогами сучасники називали запорізьких козаків, які проживали в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої, і проживали в містах. В романі змальовані події, які відбувалися в сімнадцятому столітті на теренах східної Європи і Туреччини. В основі подій боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного Українського гетьмана Петра Коношевича-Сагайдачного. Роман розпочинається народним віче в Москві на красній площі, де в 1613 році обрали Московським царем Михайла Романова, а на рік пізніше в 1614 році Петра Сагайдачного, гетьманом Війська Запорізького. Пропонований роман корінним чином відрізняється від одноіменних романів Данила Мордовця, вперше надрукованого в 1882 році в царській Росії, і Андрія Чайковського, що побачив світ вперше на Галичині в 1918 році.

12. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч. 2. Богдан Хмельницький – Київ: Самміт — книга, 2016. – 568с.: іл.

Друга частина трилогії “Запороги” роман “Богдан Хмельницький”, що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і позиційним продовженням роману “Петро Сагайдачний”. Період історії Української держави, про який розповідається в романі, протягом століть, що минули з того часу, висвітлювався великою кількістю авторів як в історичному, так і в художньому жанрах. Роман, що пропонується читачеві, написаний з максимальним врахуванням історичних першоджерел.

13. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч. 3. Іван Мазепа. -Київ: Самміт — книга, 2016. – 400с.: іл.

Роман “Іван Мазепа” є завершальним в історичній драмі “Запороги”, трилогії про життя і боротьбу руського народу – нащадків племенів полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть- Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман трилогія – задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.

14. Строкань Ю. Колекція недопитих вин: роман. – Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 336 с.

Це історія двадцятип’ятирічного киянина. Історія одного року його життя, поділена на п’ять частин, п’ять сезонів календарного року. Зима, весна, літо, осінь і знову зима. Це продовження життєвого шляху героя «Над прірвою у житі» Холдена, підхоплена й розтиражована Труменом Капоте, Ерландом Лу, Харукі Муракамі й багатьма іншими. Це історія, в якій зібрані характери, ситуації, емоції та гумор сучасної молодої людини, яка увесь рік опиняється у пастці випадкових закономірностей. Деякі пори року його люблять, деякі вбивають, але рік закінчиться. Обов’язково.

15. Ця шокуюча Східна Європа. Антологія українського оповідання кінця ХХІ століття (2000 — 2015) / упоряд. Та автор передмови В.Г. Даниленко. – Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 304 с.

До збірки «Ця шокуюча Східна Європа» увійшли оповідання різних поколінь українських письменників, написані в 2000-2015 роках. Українське оповідання завжди відзначалося драматизмом, містикою, гумором, поезією і емоційною напругою. Це проза, в якій чуттєвість та ірраціоналізм вступають у суперечку з прагматизмом, логікою і страхом. Різноманітні за темами, стилем і часом, в якому розгортаються події, вони показують, через які духовні, моральні, соціальні та історичні катаклізми пройшло українське суспільство. Зібрані оповідання демонструють високу культуру письма, оригінальні історії та гідно продовжують кращі традиції української класичної малої прози.

16. Чередниченко Д. Княжий краєвид із Лисої гори: повість.- Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 240 с.: іл.

В автобіографічній повісті відомого українського письменника Дмитра Чередниченка йдеться про дух і красу рідної землі, яку автор босими ногами сходив у дитинстві, куди він досі повертається з почуттям любові та вдячності. Герої його споминів – добрі, незабутні люди, що вміють орати і сіяти, доглядати сад і дбати про інших, навчати дітей і загалом творять дивовижні цінності.

17. Чистяк Д. Море у камені: поезія. – Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 208 с.

До книжки увійшли вибрані поезії 2006-2016 років та поетичні переклади автора, передусім із франкомовних і слов’янських літератур. У символічних мандрах ліричного героя в пошуках внутрішнього Світла через медитативне єднання з екстатичними імпульсами Довкілля відбувається повернення до першоджерел одухотвореного буття в образних картинах світу. Етюд «Поле вечірнє та ранкове» – зворушлива поетична медитація на тему творів П. Тичини, своєрідний реквієм за невинно загиблими українцями під час трагедії Голодомору.

18. Щегольський П. Бюст молодої поетеси.- Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 368 с.

Роман Павла Щегельського «Бюст молодої поетеси» – це розповідь про романтичне кохання і дріжджі, про графомана і цнотливу душу, про поета і голубі панталони з закритим низом, про Інститут інженерів людських душ, в якому працюють Письменники Орденоносці і Письменники Орденопросці, Письменники Посадові і Письменники Впливові, Письменники Гонорові і Письменники Дубовоголові, Письменники Функціональні, Хрестоматійні і навіть Приблудні, а також про те, що може зробити буйна фантазія із валер’янки та «Виробу №2».

1. Антологія єврейської поезії. Українські переклади з їдишу / Укл. та редактори: В. Чернін, Б. Богуславська. Видання друге, виправлене і доповнене. К.: Дух і Літера, 2011. – 704 с., з іл.

В Антології представлені як добре відомі поети: Хаїм-Нахман Бялик, Перец Маркіш, Давид Гофштейн, Мейлах Равич, Урі-Цві Ґрінберґ, Лейб Квітко, Ошер Шварцман, Мані Лейб, Іцик Манґер, Йосип Керлер та інші, так і менш відомі читачам. Переклади поезій здійснили знані українські поети та перекладачі: Іван Франко, Максим Рильський, Павло Тичина, Микола Лукаш, Григорій Кочур, Абрам Кацнельсон, Мойсей Фішбейн, Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Борис Олійник, Дмитро Павличко та інші. Окрім відомих перекладів, в Антології представлені й вірші та поеми, з якими український читач познайомиться вперше.

2. Кортасар Х. Другое небо: Сб. рассказов. Пер. с исп. – М.: ООО «Издательство АСТ»; ЗАОНПП «Ермак», 2004. – 413 с.

Перед вами – розповіді Хуліо Кортасара. Розповіді, в яких реальність і притча, фантазія і буденність легко і тонко сплітаються в химерні літературні лабіринти, а магія Слова творить чудеса з читацьким сприйняттям.

3. Лахири Дж. На новой земле / Пер. с англ. А.Галль. – М.: Иностранка, Азбука — Аттикус. 2011. – 432 с.

Герої третьої книги Джумпи Лахірі не відчувають себе чужими ні в строгих пейзажах Массачусетса, ні в затишних лондонських особняках. Ці молоді люди, випускники елітних коледжів Нової Англії, вже, здавалося, повністю асимілювалися, сприймають себе вже справжніми американцями. Але все-таки щось не дає їм злитися з успішними яппі, своїми однокашниками, і спокійно втілювати американську мрію. І це не тільки екзотично звучать імена і колір шкіри, що видають їх бенгальські походження …

4. Мала антологія хорватської поезії / упорядкув., пер., передм. Д. Павличка. – К.: Вид-во Соломії Павличко “Основи”, 2008. – 128 с.

До збірки потрапили більше ніж півсотні авторів, і це чудове надбання як для тих, хто щойно відкрив для себе поезію Хорватії, так і для тих, хто давно цікавиться творчістю братнього народу.

5. Седакова О. Найкращий університет: Епоха, особа, традиції. – К.: Дух і Літера, 2011. – 247 с.

Оманливе мирний психологічний роман від «японського Ірвіна Велша», записного скандаліста Сю Фудзісава. Тридцятирічний герой роману «Вода камінь точить» працює в газеті. що спеціалізується на матеріалах про домашніх тварин, роздумує, чи не перейти в газету некрологів «Свастика», – і збирається одружитися. Думка про майбутнє весілля, про те. що доведеться міняти весь уклад життя, кидає в жах, відчуває його психіку на міцність найжорстокішим чином.

6. Фудзисава С. Вода камень точит: Роман / Пер. с яп. Л. Левина, А. Горного. – М.: Изд-во Эксмо; СПб: Изд-во Домино, 2005. – 208 с.

Оманливе мирний психологічний роман від «японського Ірвіна Велша», записного скандаліста Сю Фудзісава. Тридцятирічний герой роману «Вода камінь точить» працює в газеті. що спеціалізується на матеріалах про домашніх тварин, роздумує, чи не перейти в газету некрологів «Свастика», – і збирається одружитися. Думка про майбутнє весілля, про те. що доведеться міняти весь уклад життя, кидає в жах, відчуває його психіку на міцність найжорстокішим чином.

1. Березка А. Відомі композитори України. – К.: ФОП “Мунін Г.Б.”. – 368 с.: іл.

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий поробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.

2. Дем’яненко С. Архітектурні пам’ятники України. Architectural monuments of Ukraine (Переклад англійською: Д.С. Вілкова). К.: ПП “Агенство по розповсюдженню друку”, 2016.- 304 с.: іл.

Видання ілюструє найвідоміші архітектурні пам’ятки України. У стислій формі представлено історію та культурну цінність архітектурних пам’яток, а також цікаві події, пов’язані з ними. The publication illustrates the most famous architectural monuments of Ukraine. It presents briefly the history and cultural value of architectural monuments as well as interesting events connected with them.

3. Костенко В. Анатолій Пашкевич: спогади. – К.: “Видавництіо “Фенікс”, 2016. – 336 с.: іл.

Книга присвячена видатному українському композитору Анатолію Пашкевичу. Вона розкриває багатогранну особистість митця за допомогою невідомих документів та фактів його біографії, допомагає зрозуміти як народжувалася пісня та десятки інших шедеврів видатного хормейстера. Дорогоцінною частиною збірки є перлини художнього слова Майстра – прозові і поетичні твори. Крізь призму долі Анатолія Пашкевича висвітлюється правдива панорама української культури минулого століття.

4. Миколайчук І., Сабате Е. Острів сліз. Сценарій. – К.: “Кіно — Театр”; “АРТ КНИГА”, 2017. – 56 с.

Українка Катерина Ясенчук емігрувала до США 1915 року, а 1983 року звістка про те,що через незнання англійської вона 55 років провела в психіатричній лікарні, з´явилася в повідомленнях інформаційних агентств. Француженка Еліані Сабате вирішила поставити фільм про цю жінку і через посольство розшукала Івана Миколайчука, щоб разом із ним працювати над фільмом. Так з´явився сценарій «Острів сліз».

5. Тримбач С. Кіно народжене Україною. Альбом антології українського кіно. – К.: Техніка, 2016. – 384 с.: іл.

Ця книжка – не лише про кіноіндустрію імені О. Довженко, вона про все українське кіно. Ювілей кіноіндустрії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна. Ці матеріали охоплюють період від становлення українського кіно на межі XIX-XX ст. (а починалося воно не в Києві, а в Одесі) до сучасної доби, коли відбувається справжнє відродження і оновлення кінематографу України.

6. Прибєга (Лучанський) Л.В. Шедеври архітектури України / авт. – упоряд. Л.В. Прибєга (Лучанський). – К.: Мистецтво, 2016. – 224 с.: іл.

“У виданні репрезентовано понад 130 визначних творів архітектури, пам’яткових ансамблів і комплексів, зведених на землях України в різні часи її багатовікової історії. Стислі нариси й візуальна інформація про архітектурні релікти висвітлюють історію архітектурно-будівельної діяльності на українських теренах, засвідчують талант і творчу вдачу будівничих, слугують автентичним підґрунтям для пізнання глибинного коріння культурних традицій українського народу.

1. Вселенський Патріарх Вірфоломій. Віч-на-віч із Тайною. Православие християнство у сучасному світі. Пер. с англ. -К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2011. – 360 с.

У своїй книзі Вселенський патріарх Варфоломій про­стежує корені православного християнства від його витоків і до наших днів, досліджує його богослов’я і духовну традицію, пояснює богослужіння і мистецтво. Особливу увагу автор приділяє став­ленню православного християнства до сучасних проблем, таких як свобода і права людини, соціальна справедливість і глобалізація, захист навколишнього середовища, а також фундаменталізм, націоналізм і конфлікти. Особливу увагу в книзі приділено проблемам міжхристиянського і міжрелігійного діалогу як пере­думові подолання бар’єрів між людьми. Книга розрахована на широку читацьку аудиторію і може стати введенням у вчення і життя Православної Церкви і посібником із практичного застосування неосяжної і величної православної традиції до повсякденного життя.

2. Защитная книга. Заговоры. Обереги. Молитвы. / сост. П. Мун. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2009. – 320 с.: ил.

Мета видання — дати православним християнам основні богослужбові тексти й найбільш уживані молитви, а також викласти головні моменти християнського віровчення, щоб допомогти віруючим жити відповідно до заповідей Господніх. У другій частині книги поміщено замовляння. Автор розглядаю їх з погляду ревного охоронителя православ’я, звертаючись до чистих духів — янгелів і святих.

3. Книга-календарь великой Ванги на каждый день. Сост. Р. Стефанова. – СПб: Сова, 2007. – 639 с.

У книзі зібрані поради та одкровення незрячої болгарської пророчиці Ванги Димитровій. Крім того, в доступній формі, з використанням великого історичного та наукового матеріалу аналізується феномен ясновидіння взагалі і великої Ванги зокрема. Поряд з цікавими гіпотезами про феномен ясновидіння в книзі представлений багатий матеріал, що стосується народної медицини – фітотерапії, водолікування і так далі.

4. Моріак Ф. Ісусове життя. / Пер. з фр. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2009. – 240 с.

Франсуа Моріак – один із найкращих у світі майстрів художнього слова, лауреат Нобелівської премії. Жанр цієї своєрідної книги можна визначити як романізований життєпис. Використавши тексти чотирьох Євангелій, Ф. Моріак переконливо змальовує картини з життя стародавніх юдеїв у момент пришестя Месії та встановлює послідовність подій із життя Ісуса Христа (синопсис). У життєписі співіснують два плани розповіді: людський і божественний, перед читачем постає Син людський і Син Божий, який виток за витком відкриває людям життєдайну мудрість…

5. Фрёлинг Т., Мартин К. Современный Фэн-шуй. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2004. – 432 с.

Не дивлячись на те, що тематика давньокитайського вчення про гармонію широко представлена на сучасному книжковому ринку, книга німецьких авторів порадує читача не тільки теоретичними викладками, але і численними практичними порадами, допоможе організувати гармонійний інтер’єр, а паралельно і вирішити багато нагальних проблем.

1. Малахов В. Право бути собою. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2008. – 336 с.

Бути собою – основоположне право людської особистості. Обстоювання цього права не є егоїстичною примхою: ми маємо бути собою, щоб витримати власну відповідальність, не зрадити свою любов і своє незаступиме покликання. Буття собою – наскрізний мотив пропонованої збірки розвідок та есеїв Віктора Малахова. Цей мотив об’єднує низку нарисів із давньої і новітньої історії думки, зумовлює характер зображення героїв цих нарисів, від Григорія Сковороди до постатей вітчизняних філософів ХХ–ХХІ ст., відлунює у тематиці вміщених у книзі студій з етики, визначає спрямованість власних роздумів автора. Під цим кутом зору висвітлюється широке коло питань – від засадничих філософсько -етичних проблем до різноманітних конкретних аспектів людського досвіду сьогодення.

2. Лаундес Л. Как влюбить в себя любого. Пер. с англ. 4-е изд. – М.: Издательство «Добрая книга», 2007. – 384 с.

Відома на весь світ книга зарубіжного автора Лейла Лаундес «Як закохати в себе будь-кого» допомагає перейнятися в глибину питання взаємовідносин між чоловіком і жінкою і на конкретних прикладах навчає методам магії любові. Видання розбите на безліч окремих частин, в одному з яких розкривається таємниця – що робить людину закоханим. Виявляється, почуття любові формується з шести складових: першого враження, збіги характерів, его, справедливості, перше загравань і прояви сексуальності. А також в цій корисній теоретичному курсі можна буде знайти відповіді на такі важливі питання: чи існує любов з першого погляду, де зустріти справжнього чоловіка або жінку своєї мрії, як зробити яскраве враження на партнера, як осягнути мову тіла і мн. ін.

3. Лорейн Г. Суперпамять. – М.: Изд-во Эксмо, 2007. – 384 с.

Вперше під однією обкладинкою – два психологічних бестселера, написаних Гаррі Лорейн, засновником і розробником унікальної програми для розвитку феноменальної пам’яті. Особливістю цієї універсальної методики є її відносна простота і доступність у вивченні. Сам автор назвав її “методом для ледачих”.

4. Паркин Дж. Fuck It/Послать все на … или Парадоксальный путь к успеху и процветанию. Пер. с англ. Д. Куликова. – М.: Эксмо, 2011. – 320 с.

Тільки почніть говорити “а пішло все на …”, і ці слова, як сучасна магічна мантра, змінять все ваше життя. Посилати все на … дуже приємно. А перестати мучитися і нарешті почати робити те, що хочеться, наплювати на все, що говорять оточуючі, і піти своїм власним шляхом, – просто чарівне переживання. У цій провокаційній, натхненною і повної гумору книзі Джон Паркін ненав’язливо доводить, що слова “а пішло все на …” – ідеальне західне вираз східних ідей духовного звільнення, релаксації і набуття істинної свободи через розуміння, що все суще не має такого вже великого значення (якщо взагалі має його).

5. Прайс Д.Л. Как привлечь деньги в свою жизнь. Секреты богатства: Пер. с англ. О. Сергеевой. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2007. – 320 с.

Дебора Прайс, засновник Інституту фінансового навчання, пропонує читачеві розібратися в своїх відносинах з грошима і вибудувати власну спокійну і притому успішну фінансову життя. Дозвольте грошей допомогти вам в здійсненні мрії! Прочитайте цю книгу і подивіться, як підстрибне рівень вашого добробуту! Дебора Прайс знає про гроші все!

1. Ахерн С. Год, когда мы встретились: роман / пер. с англ. Л. Гурбановской. – М.: Иностранка, Азбука — Атикус, 2015. – 416 с.

Життя Джесмін нагадує біг з перешкодами – варто подолати одне, тут же прагнеш до нової мети. У неї є все, що можна побажати: цікава робота, рідні, друзі. Ніщо не заважає бігти далі, ні в чому не сумніваючись і ніколи не зупиняючись. Раптово Джесмін звільняють, змушуючи залишитися без діла на цілий рік. З звичної енергією вона береться обробляти свій сад, а слідом і відносини з оточуючими. Чи принесе це робота довгоочікувані плоди? Попереду у Джесмін рік для найважливіших в житті зустрічей …

2. Доленга — Мостович Т. Три сердца / Пер. с пол. М.Каменюка; худож. А Семякин. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2016. – 384 с.: ил.

Краса і доброта Кейт викликають захоплення всіх чоловіків в окрузі. Дівчина втратила батьків і живе в маєтку тітки, яка щиро любить племінницю і мріє, що її син, безпутний граф Роджер, візьме Кейт в дружини. Однак в красуню таємно закоханий Матей, чесний, але бідний прикажчик. Коли Роджер робить Кейт пропозицію, вона не може відмовити. Все змінюється в житті трьох закоханих, коли розкривається стара сімейна таємниця …

3. Мармен С. Долина Слез: роман / Пер. с фр. Н. Чистюхиной. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2014. – 816 с.

Історія цього кохання розпочалася в серце дикої Шотландії … Кейтлін була служницею в будинку лорда Даннінга. Одного разу, не витримавши брудних домагань, дівчина вбиває його. Сховатися із замку їй допоміг бранець лорда, Ліам, який зумів в ту ніч втекти з в’язниці. Між молодими людьми спалахує пристрасть … Але попереду на них чекає ще чимало випробувань. Чи зуміє відважний горець захистити свою кохану і зробити її щасливою?

4. Кутзее Дж. М. Медленный человек: роман / Пер.с англ. Е. Фрадкиной. – СПб.: Амфора, ТИД Амфора, 2006. – 335 с.

Пол рейменту, герой роману, на повній швидкості летить по життю і бере від неї по максимуму, раптово на одному з поворотів долі перетворюється з “людини-ракети” в “людини-равлика”, якого повільно затягують в себе хиткі піски самотності. І лише любов, рятівна соломинка, здатна не дати йому назавжди розлучитися зі світом живих людей. Ось тільки ціна цієї любові буває надто висока.

5. Спаркс Н. Дневник памяти: роман / пер. с англ. А. Панасюк. – М.: АСТ: АСТ МОСКВА, 2009. – 254 с.

Це – не “любовний роман”, а роман про любов. Про кохання звичайних чоловіки і жінки – таких, як ми … Чому ж книга ця стала абсолютним бестселером у всьому світі? Чому вона зворушує душу читачів різного віку та інтелектуального рівня? Як Ніколасу Спарксу вдалося повторити сенсаційний успіх “Історії кохання” і “Несплячих в Сіетлі”? Чому фільм, знятий за романом ЩОДЕННИК ПАМ’ЯТІ, мав величезний успіх у всьому світі? Пояснити це неможливо.

6. Стил Д. Услышанные молитвы: Роман / Пер. с англ. А.А. Саколова. – М.: ООО «Издательство АСТ», 2003. – 285 с.

Історія жінки, що здавалася зразком щасливої дружини і матері – в дійсності ж все життя зберігала болісні таємниці … Історія чоловіки, довгі роки любив цю жінку – і весь цей час приховував свою любов … Книга, про яку критики писали: “Це роман про сім’ю, дружбу і кохання, про жінку, яка намагається звільнитися від кайданів минулого, і чоловікові, який їй допомагає, але перш за все – про сміливість і віру в себе! “

7. Талан С. Коли ти поруч: роман. – 3-е вид. Стереотип.- Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2016. – 320 с.

Даша була турботливою донькою та онукою, щиро любила Льошу, мріяла про весілля, затишному будинку і дітей. Але батьки відвернулися від своєї слухняною дочки, наречений — від чистої нареченої, престижна клініка — від кращої медсестри. У чому її провина? Лише в доброму серці і прагненні допомогти тим, хто потребує цього. У той фатальний день після аварії на туманною трасі понівечене залізо було залито кров`ю. Даша, забувши про свої рани, намагалася допомогти постраждалим, але доля зіграла з нею злий жарт. Хвороба, якої вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна. Вона повинна знайти в собі сили жити далі — стільки, скільки їй відведено, щоб все-таки знайти того, хто буде поруч з нею в горі і в радості …

8. Талан С. Повернутися дощем: роман. -Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2016. – 449 с.

«Русская весна» закінчилась для Насті та її рідного міста, але гірким був присмак перемоги: сестра Ніна назавжди їде з ненависної їй України, донька Іванка та син Геник – непримиренні вороги, а чоловік – колишній. Та попереду в Насті нове кохання й нова надія… Попереду літо. Блокпости. Іловайськ. Смерть цього літа збиратиме щедрий врожай. А їй протистоятимуть жінки, разом з чоловіками наближаючи перемогу: на відстань простягненої руки з кавою для захисника у затишній кав’ярні, на кілометри волонтерських поїздок, на постріл зі снайперської гвинтівки.

1. Бернут К. Тогда ты молчал: роман. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2007. – 445 с.


Німецька письменниця Кріста фон Бернут народилася в 1961 р У 1999 році вийшов її перший роман «Жінка, яка втратила совість». Друга книга – «Голоси» – започаткувала серію захоплюючих детективних романів, об’єднаних ключовим персонажем – жінкою-комісаром поліції Моною Зайлер. Всі романи цієї серії, в тому числі пропонований увазі любителів гостросюжетного детективу роман «Тоді ти мовчав», були екранізовані і отримали схвальні відгуки публіки та преси.

2. Браун Д. Інферно: роман / переклад з анг. В. Горбатька. – 3-тє вид. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2016. – 608 с.

Цей роман було названо найкращим твором Дена Брауна! Автор, як завжди, приготував для нас роман з божевільним сюжетом, де світ класичних витворів мистецтва замінює реальний, а читач поринає у небезпечні перегони з часом. 9 кіл. 7 гріхів. 1 таємниця. Професор Ленґдон приходить до тями у лікарні, не пам’ятаючи нічого, навіть як тут опинився. У кишені він знаходить першу підказку, проте це лише початок. Адже невідомий ворог випереджає його на крок.

3. Зотов Г.А. Минус ангел. – М.: ЗАО «ОЛМА Медиа Групп», 2008. – 448 с.

Ось вже скажіть в сюжеті підступний грандіозна змова вже не можна придумати нічого нового, ну ось все вже було. Але ж ні! Беремо, і стандартну схему цікавого складного змови переносимо акурат на небеса – вуаля! Тут вам і захоплююча детективна історія, і тонка пародія на детективи. Плюс чудовий гумор автора, плюс новизна, плюс передача дійсності – але в новому ключі. Чудово написано, чудова ідея. І перший раз, коли перезакрученность інтриги в детективі викликала не роздратування, а захоплення. Це не денбраунщіна, це просто геніально.

4. Кристи А. Убийство в доме викария / пер. с англ. М. Н. Ковалевой. – М.: Эксмо, 2013. – 256 с.

У цьому романі вперше з’являється одна з улюблених героїнь Агати Крісті – міс Джейн Марпл. Ця прискіплива і чарівна літня леді, яка проживає в селі Сент Мері Мід, здатна розплутувати самі карколомні ситуації, лише ненадовго відволікаючись від в’язання і прополювання бур’янів в улюбленому саду. Першим розслідуванням міс Марпл стане вбивство полковника Протеро. Занадто багато в селі мріяли про смерть цього неприємного типу: навіть вкрай, в будинку якого скоєно вбивство, може потрапити під підозру!

5. Паттерсон Дж., Ледвідж М. Помилка / пер. С англ. В. Горбатька. -Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2008. – 256 с.

Детектив поліції Лорін Стілвел підозрює свого чоловіка Пола в подружній зраді. Прагнучи віддячити Полові тим самим, жінка наважується зрадити його зі своїм колегою Скоттом Тайєром. Тієї-таки ночі вона стає свідком жахливої бійки між чоловіком та коханцем. Тайєр гине. Лорін, як працівникові відділу вбивств, доручають розкриття цього злочину. Вона дізнається достеменно, що вбивцею є Пол, але замітає сліди, бо винуватить себе в тому, що сталося. Проте щодо цього Лорін помиляється — і, як з’ясується пізніше, не востаннє…

6. Сиерра Х. Тайная вечеря. / Пер. с исп. Е. Боровой. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2007. – 384 с.: ил.

Секретне управління Ватикану отримує півтора десятка анонімних листів з попередженням, що в Мілані складений змову, здатний знищити Церкву. Осередком єресі названий монастир Санта Марія делле Граціє, а саме фреска в трапезній, над якою працює запрошений з Флоренції художник Леонардо да Вінчі. Яке послання заховав у своєму творінні геніальний майстер – неперевершений винахідник і шифрувальник? Прочитайте роман, і ви більше ніколи не зможете дивитися на цю картину колишніми очима: вона заговорить з вами – кожною деталлю, кожним жестом, бо вам відкриється найбільший секрет “Таємної вечері”.

1. Гончаров О.в. Савейна. Таємниці червоного каньйону: роман. – Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 352 с.: іл.

Автор переносить читача малопридатну для життя далеку планету Фарона в сузір’ї Колтріноди, яка свого часу дала притулок кільком расам космітів, котрі намагаються вижити в цьому пеклі, де отруйне практично все і навіть гарний метелик борабі може вас вбити. Головна героїня роману Савейна, молода дівчина лєстіфар, вступивши в доросле життя, змушена вести боротьбу за власне виживання і за відродження своєї раси. Разом із своїми друзями: змієловом Сайдаром та крилатою дівчиною-норлуном на ім’я Лейріс, їй доведеться зіткнутися з нескінченною низкою дуже серйозних випробувань. Роман «Савейна», це на рідкість густий заміс фантастики, науки майбутнього і запаморочливих пригод, повних небезпечних і неймовірних таємниць. Підступність, змова, справжня дружба, пошуки знань і технологій, які були під забороною багато тисячоліть – все це на сторінках роману.

2. Дмитрук А. История сердобольного вампира. Фантастическая повесть. – К.: ФОП Афонин А.А., 2016. – 192 с.

Онного разу на Миколая Стичінского, скромного наукового співробітника заповідника, вночі нападає страшній незнайомець. Один укус в шию, і Микола починає преображатися … Його душа чинить супротив перетворенню в кровожерного, безжального вампіра. Чим закінчиться ця внутрішня боротьба? … в якому випадку, Стичінскому належить дізнатися з середини таємничий світ земних вампірів. Виявляється, у ціх істот є кілька “ступенів посвіченних”.

3. Злотников Р. Герцог Арвендейл. Фантастическая повесть. – М.: АРМАДА: «Издательство Альфа-книга», 2005. – 379 с.: ил.


Юнак, з самої околиці Імперії, що втратив всіх у кривавій хвилі орочьего набігу, але дивом вижив сам. Молодий наймит, що став побратимом однорукого гнома і ельфа, проклятого своїми родичами. Барон – володар безлюдних земель, заповнених болем, жахом і темрявою. Невже все це про одну людину? І його історія тільки починається …

4. Зотов Г.А. Элемент крови. – М.: ЗАО «ОЛМА Медиа Групп», 2007. – 512 с.

Пушкін в кіоску продає автобусні квитки. Саддам Хусейн грає в дешевій рекламі. Телеведучий Влад кисті знімає серіал «Доктор Трупаго». Мерилін Монро зменшили бюст до нуля. Версаче шиє сімейні труси фабрики «Більшовичка». Тут жахливі автомобільні пробки, мобільна мережа глючний «Хеллафон», рекламу на ТБ ніколи не можна виключити, а пиво подається ЛИШЕ теплим. Здивовані? Але справжнє Пекло це така ж життя, як і на Землі: тільки ще гірше. З тією різницею, що все це НАЗАВЖДИ. Чорти і грішники в киплячих котлах & адже ви саме так уявляли собі Пекло? Даремно. Так, в Аду котли дійсно є але тільки в туристичному кварталі, куди водять на оплачені екскурсії лохів з Раю.

5. Риггз Р. Библиотека Душ: роман / Пер. с англ. Е. Боровой. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2016. – 480 с.: ил.

Століттями в трущобах Диявольського Акра зберігалася Бібліотека Душ великих дивних. Той, хто заволодіє нею, знайде небачену силу. Але відшукати її може тільки бібліотекар … Джейкоб, Емма і вірний Еддісон шукають слід викрадених дивних дітей. З лондонської підземки вони переносяться в вікторіанську Англію, а звідти похмурий і мудрий Харон перевозить їх в місце, де викрадачі ховають друзів. Серед руїн забутого світу Джейкоба і Емму чекають зустрічі з божевільними дивними, порожнечею і людиною, яка готова допомогти їм. Джейкоб ще не здогадується, що, рятуючи друзів, йде в майстерно розставлену пастку. Адже саме він – бібліотекар, якого так давно шукає Зло …

6. Сапковський А. Відьмак. Меч призначення: роман / Пер. з пол. і комент. С. Легези. – Харків: Книжковий Клуб “Клуб Сімецного Дозвілля”, 2016.- 368с.

“Меч Призначення” – збірка оповідань Анджея Сапковського у жанрі фентезі, об’єднаних загальним персонажем – відьмаком Геральтом з Рівії. Це другий твір з циклу «Відьмак» як за хронологією, так і за часом написання. У цій частині Геральт вперше зустрічає Цирі і знаходить своє призначення.

7. Сапковський А. Відьмак. Останнє бажання: роман\ Перекл. з пол. С. Легези; комент. С. Легези й О. Стужук.- Харків: Книжковий Клуб “Клуб Сімецного Дозвілля”, 2016. – 288 с.

«Останнє бажання» – збірка оповідань письменника Анджея Сапковського у жанрі фентезі, об’єднаних загальним персонажем – відьмаком Геральтом з Рівії. Це перший твір із циклу «Відьмак» як за хронологією, так і за часом написання. Від першого видання у вигляді книги «Відьмак» «Останнє бажання» відрізняється сполучною серією інтерлюдій «Глас розуму».

8. Синицын О.Г. Скалолазка: Фантасический роман. – М.: АРМА-ДА: «Издательство Альфа — книга», 2003. – 409 с.: ил.

Олена Овчинникова, співробітниця московського архіву, перекладачка з давніх мов і скалолазка, приїжджає на археологічні розкопки в Туреччину, де випадково стає володарем бронзової персня, дороговказ до могутнього артефакту давньої цивілізації. Якась таємнича організація, очолювана людиною на ім’я Бейкер, всіма силами намагається роздобути безцінний артефакт. Здавалося б, відібрати перстень у дівчини легше легкого. Тільки ворог не врахував, що у цій російської хватка як слюсарні лещата, сталевий характер, а бажання добитися правди таке неймовірне, що вона піде хоч на край світу – через скелі Туреччини, хмарочоси Франкфурта, лабіринти Середземномор’я. Ну а якщо хтось посміє зачепити її близьких – тому взагалі не зносити голови! ..

 

Нові надходження за І кв. 2017 року можна переглянцути тут