Гуляючи столицею, мало хто здогадується, скільки таємниць приховує древній Київ, скільки цікавинок є у кожному його куточку. Окрім храмів та старовинних особняків, які перехоплюють подих, будь-кого здивують столичні музеї. Тим більше, що серед них чимало незвичайних.

 

У “Музеї Мініатюри” легко побачити, що у вушці голки може поміститися ціла колісниця, що павутинкою можна зшити книжку – міліметровий “Кобзар”, а блоха дійсно може бути підкованою. Усе це стало реальністю завдяки майстерності Миколи Сядристого і мікроскопу.

Музей знаходиться за адресою вул. Лаврській, 21, корпус 5.
 


Порадує малюків і змусить дорослих повернутися у дитинство Національний музей іграшок, колекція якого нараховує десять тисяч експонатів.

Серед них радянські дзиги, і заводні тваринки, і улюблені всіма ведмежата, і авторські ляльки. Особливими експонатами музею є діюча модель парової машини й перша штучна ялинка з курячого пір’я.

Адреса музею: вулиця Кловський спуск, 8 (станція метро Кловська).

 

Любителям цирку варто завітати у Музей циркового мистецтва. Окрім різноманітних нагород цирку та костюмів артистів, відвідувачі зможуть побачити надзвичайні колекції клоунів і чарівний цирк-шапіто в мініатюрі.

Музей знаходиться на проспекті Перемоги, 82, парк “Нивки”.

 

 

 

Під час екскурсії у “Музеї води” відвідувачам розкажуть, як Київ забезпечують водою, як вода з річки стає придатною для вживання. Крім того, всі зможуть побачити  різні стани води і навіть водоспад та дощ з грозою, та попускати гігантські мильні бульки.

Музей знаходиться на вул. Грушевського, 1В (метро “Майдан Незалежності”, парк Хрещатий). 

 

 

 

Народний “Музей хліба” розкаже про те, як збирали і обробляли зерно колись і як це роблять тепер, як місили перше тісто. Також музей дасть можливість вкотре відчути безмежну значущість хліба у частинах експозиції, присвяченої Голодомору чи Ленінградській блокаді.

Знаходиться на вул. Вишгородській, 12.

 

 

 

Нікого не залишить байдужим дивний  “Музей історії туалету”, де всі охочі зможуть не лише дізнатися історію клозета, а й подивитися унікальну колекцію унітазів та горщиків, а також веселі скульптурки на “туалетну” тему.

Музей знаходиться на вул. Рибальській, 22 (метро “Кловська”).

 

 

 


Вразить відвідувачів також “Музей однієї вулиці”. У музеї розкажуть про те, як Андріївський узвіз змінювався упродовж років, розкажуть байки вулиці та покажуть, чим жили мешканці узвозу у різні часи.

Музей знаходиться на Андріївському узвозі, 2-Б.

 

 

Музей непотрібних речей (Музей вторсировини) знаходиться на території заводу з переробки вторинної сировини “Київміськвторресурс”. Там зібрано чимало екзотичних та антикварних речей, багатьом з яких понад 200 років. Колекцію на заводі почали збирати ще в 1943-му. Частина експонатів знаходиться на території заводу під дахом, а частина – під відкритим небом. Є тут і дореволюційний патефон, і старезний самовар, снаряди часів Першої світової, і комплект інструментів для катувань царської жандармерії.

Музей знаходиться на вул. Степана Сагайдака, 112.

 

Усіх, кому наскучив міський гомін, кличуть у Гідропарк. Розташований серед природи парк “Київ в мініатюрі” сміливо можна назвати музеєм міста. Усі тамтешні споруди виконані в масштабі 1:33 і відображають сучасний Київ з найбільш відомими пам’ятками архітектури. Тож відвідувачі зможуть не лише роздивитися відомі будівлі, а й відчути себе Гулівером. 

Знаходиться за адресою: ст. метро Гідропарк, пр-т Броварський 9-В, біля Ресторану “Млин”.

 

 

Історію лікування людей розкаже “Національний музей медицини”. Експозиція складається з трьох залів. Перша зала розповідає про становлення і розвиток медицини на території України з найдавніших часів. Серед експонатів – стародавній медичний інструментарій, лікарські рослини, які вживались у народній медицині, фрагменти з літописних джерел, що розповідають про хвороби та боротьбу з ними. У другій залі висвітлено розвиток медичної освіти та науки в Україні у XIX та на початку XX ст. Третя зала присвячена охороні здоров’я і розвитку медичної науки у XX ст.

Музей знаходиться на вулиці Б.Хмельницького, 37.  

За матеріалами сайту