Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Діяльність МІТ, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між діячів світу». 

Театр – один з напрямків мистецтва, в якому почуття, думки та емоції автора (творця, художника) передаються глядачеві або групі глядачів через дії актора або групи акторів на сцені.

Міжнародний день театру відзначається 27 березня. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це так само свято мільйонів шанувальників театрального мистецтва.

Театр – це ні з чим незрівняне мистецтво, його специфіка полягає в зображенні подій, які як би безпосередньо відбуваються перед глядачем; глядач стає свідком і співучасником їх, що визначає особливу силу ідейного й емоційного впливу театру. Минають роки, століття, а театр залишається найулюбленішим і затребуваним видом мистецтва. І хто б міг подумати, що сьогоднішній гарний театр починався з скоморошества …