Книжковий Арсенал наближається. А це означає лавину новинок від знаних українських письменників. Один великий роман, одна дитяча книга, тонка поезія, гостра поезія і чимало короткої прози.

Харків 1938. Олександр Ірванець

Цей роман у жанрі альтернативної історії розповідає про Україну, якою вона могла б бути, якби втримала незалежність і не ввійшла в СРСР. Сам автор визначає жанр як «антиантиутопія». Відомі всім історичні персоналії, які діяли по-іншому, наша держава, яка живе по-іншому, має інші географічні кордони й прекрасне «а якби» від кітчового Олександра Ірванця. Як мінімум інтригуюче, як максимум — треба читати.

День усіх білок. Ірена Карпа

За словами Ірени Карпи, її нова книжка сподобалась навіть педагогам. «Бо вона вчить дітей не бути затурканими, а йти до своєї мети, вірити в дружбу, цінувати свободу, боротися за свої права. Вона і про білок, і про ліс, і про Україну. І про відчайдухів-ідеалістів, задерикуватих моторних білок, що не бояться жити, бігти, рятувати. Наперекір всім злим і жадібним. Білки — це ми з вами», — додає авторка.

Заговорено на любов. Катерина Бабкіна

Ця збірка поезій — радше збірка емоцій, щасть, сокровенних таємниць та сердечних ран, аніж вірші. Якщо відчуваєте душевну потребу зануритись у поетичне тонке слово, то ці поезії — саме те, що треба. У них гранично відверто про найсильніші почуття, і сучасну буденність, і свято душі, і війну, котра непомітно, але невідступно пронизує мрії, переживання і вплітається у кожен наш день, у кожну думку, кожен порив серця.

Точка нуль. Артем Чех

Ця книжка виходить у люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха. Мобілізований у п’ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового ― не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.

Саудаде. Андрій Любка

Після голосної «Кімнати для печалі» українських читачів чекає ще одна збірка — «Саудаде». Книга про подорожі Балканами, про келих, а може й не один, червоного вина, про оперні арії та залицяння. Все те прекрасне, що може автор пропустити через себе як фільтр мистецтва помічання й показати нам. Понад шістдесят коротких історій — часом іскрометних, подекуди сумних, почасти автобіографічних, але завжди щирих.

Папіроси: 25 віршів без фільтра. Юрій Іздрик

Добірка найновіших віршів Юрія Іздрика. Цього разу — жодної слинявої романтики і мармеладної лірики. Це жорстка пацанська поезія про життя і смерть, про пошуки сенсів і способів виходу з безвиході. 104 сторінки гострих слів від улюбленого поета. Готові розбирати на цитати?

Земля загублених або Маленькі страшні казки. Катерина Калитко

У реальний світ втручається магія. У найкращому випадку – так стається диво. У найгіршому: світ раптом постає таким, яким був задуманий і створений. І складається небезпідставне враження, що на нас в цьому сотвореному магічному світі не очікували. Земля загублених Катерини Калитко – саме така.

За матеріалами сайту