Дружба – це безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, засновані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях.

Обов’язковими ознаками дружби є довіра і терплячість. Людей, які пов’язані дружбою, називають друзями. Обов’язковою умовою існування дружніх відносин є відсутність міжособистісної конкуренції в колі знайомих, відносно рівне становище в соціальному середовищі.

Таке визначення нам пропонує Вікіпедія. Та у кожної людини стовідсотково є своє визначення поняття дружба. У кожного воно різне, але суть залишається одна. Дружба – це велика цінність! І для всіх, хто має друзів, головними питаннями завжди буде – як не втратити друга?

Рецептів насправді є багато, та до кожної людини необхідно мати індивідуальний підхід. Але все ж є певні загальнолюдські поради про те, як не втратити друга.

БЕЗ чого має бути справжня дружба, або 10 БЕЗ, як зберегти дружбу:

Без заздрощів. Заздрість – це те, що взагалі має бути відсутнім у дружніх відносинах;

Безкорисність. В дружбу потрібно вносити щось корисне, але все, що ти робиш для друга, повинно бути безкорисним;

Без скарг. Не скаржтесь на одного друга іншому, завжди вирішуйте проблемні питання та ситуації з тим, з ким вони виникли, а не за його спиною;

Без тиску. Ніколи не тисніть на друга, щоб він вам щось розповів, або кудись взяв з собою. Якщо друг вам чогось не розповідає, або кудись не запрошує – це не означає, що він не довіряє вам, в нього можуть бути особисті справи і він не готовий їх ні з ким обговорювати;

Без вимог. Ніколи нічого не вимагайте від друга. Друга можна лише про щось попросити;

Без образ. Не ображайте друга. Дружба існує для підтримки, а не потоплення один одного. Та якщо друг образив вас, не відповідайте тим же. Якщо він сам не зрозуміє свою помилку, то подумайте чи справжній це для вас друг?

Без критики. Не критикуйте друга. За необхідності ви можете поговорити про проблемну ситуацію та щось порадити, але вдаватися до критики не варто. Критика – не завжди гарний помічник у дружбі.

Без хитрощів. Хитрість, як і заздрість, повинна триматися подалі від дружби.

Без фанатизму. Друга потрібно любити, поважати, цінувати та головне не бути йому надокучливим. Дружба – це розуміння. Не потрібко кинути все на світі і виконувати прохання друга (якщо це не термінова справа), та й не потрібно ігнорувати друга.

Без ревнощів. Не ревнуйте друга до його родини, інших друзів, коханої людини. Справжній друг завжди знайде для вас час. І якщо він приділяє комусь більше уваги ніж вам, це зовсім не означає, що ви мало значите для нього, можливо просто саме в цей час хтось інший потребує більше уваги.

Звісно це не все, що потрібно для збереження дружби, але дотримання цих порад вам точно не завадять у стосунках з друзями.

Розкажіть ваші рецепти збереження дружби.