Джоджо Мойес «Срібляста бухта»

Пустельні пляжі Австралії, рівномірне дихання океану і зачаровує пісня кита; жителі тихого містечка, які вміють радіти простим речам, дівчина із загадковим минулим і підприємливий бізнесмен з готовим планом модного курорту. Джоджо Мойес дивує несподіваними поворотами сюжету і поволі нагадує, як відрізняти головне від другорядного.

 

 

 

Ліана Моріарті «Що забула Аліса?»

Аліса впала і втратила свідомість, а прийшовши до тями, не може повірити, що їй вже не 29 років, а майже 40. Виявляється, у неї троє дітей, з чоловіком вона розлучається, а сама перетворилася в рідкісну стерву. Аліса дивиться на свою нинішню життя очима себе колишньої і уражається. А потім пам’ять потихеньку повертається. Ліана Моріарті нещадно правдива, і, читаючи, мимоволі починаєш згадувати себе 10 років тому і аналізувати власне життя – захоплююче і дуже корисне заняття.

 

 

Девід Ніколс «Ми»

Чоловік середніх років з хорошим почуттям гумору, щасливо одружений майже 25 років, збирається в подорож по Європі з дружиною і 17-річним сином. І раптом серед ночі дружина несподівано заявляє, що йде, їй нудно, вона хоче знову знайти себе. Відмінна трагікомедія Девіда Ніколса про шлюб, відносинах сучасних дітей і несучасних батьків, подорожах і пошуках щастя.

 

 

 

Детективи, екшн і гостросюжетні трилери

Кращий детективщик Європи написав історію не про свого улюбленого персонажа Харрі Холе, але зробив це так само віртуозно. В’язницю, помста, розслідування, подвійне зрада і потрійне вбивство Несбі віртуозно сплітає в роман-виховання на свій непередбачуваний манер. Загалом, головне – взяти з собою на відпочинок тільки одну книгу Несбі, інакше ризикуєте провести всю відпустку, гарячково гортаючи сторінки.

 

 

 

Олександра Марініна «Страта без злого умислу»

Нове розслідування Анастасії Каменської нарешті схоже на ті, за які читачі колись полюбили Марініну. Каменська та її колишній колега Юрій Коротков відправляються в великий сибірський місто Вербицького за завданням банку. Але владі Вербицька не до московських інвесторів. На носі вибори мера, а місто схвильований хвилею таємничих вбивств екологів. І пов’язано це з роботою хутровий звіроферми, яку завзято захищає чинний мер.

 

 

Елеанор Каттон «Світила»

Блискуча стилізація під вікторіанський детективний роман: контрабанда, скарби, махінації з документами, вбивство, багато золота і трохи любові. За часів золотої лихоманки Уолтер Муді відправляється на копальні Нової Зеландії в надії розбагатіти і стає випадковим свідком важливої розмови: 12 чоловіків обговорюють серію підозрілих подій. Муді належить зв’язати всі ниточки воєдино.

 

 

 

Жоель Діккер «Правда про справу Гаррі Квеберта»

Майстерно написаний «роман у романі». У ньому є і розслідування вбивства 33-річної давності, і заборонена історія кохання, і 31 секрет письменницького успіху. Повноцінний хвацько закручений детектив в дусі культового серіалу «Твін Пікс» з безліччю пасток, фальшивих кінцівок і обманних ходів.

 

 

 

Олексій Іванов «Негода»

У 2008 році колишній афганець Герман Неволін поодинці пограбував спецфургон з 15-ю мішками грошей. А це, між іншим, 140 мільйонів рублів, каса великого торгового центру, який свого часу був головним активом Спілки ветеранів Афганістану. Але роман не стільки про пограбування, скільки про історію того самого союзу – чи то громадської організації, чи то бізнес-альянсу, то чи кримінального угруповання (в 90-е, коли командир Неволіна Серьога Лихолєтов затівав «Комінтерн», чітких кордонів не було) .

 

 

Ентоні Дорр «Весь невидимий нам світ»

Зачаровує роман, який підкорив Штати і Європу і отримав Пулітцерівську премію в цьому році. Дивовижний і разом з тим трагічний роман-пазл сповнений запахів, звуків, деталей. Дорр пише коротко і дуже образно. У чергуванні коротких глав про життя двох дітей війни на передньому плані ключі, башточки, равлики, спів птахів і «Двадцять тисяч льє під водою», а за ними неявно і тому так лякаюче проступає вся міць нацистської махини і сила духу, яка твердіше «проклятого алмазу ».

 

 

Діна Рубіна «Російська канарейка»

Цю трилогію варто прочитати незалежно від того, подобалася вам проза Рубіної раніше. У подвійній сімейній сазі через крихітну жовту пташку виявляються пов’язані музичне одеське сімейство (в ньому до кінця першого тому народжується головний герой – рідкісний контратенор Леон Етінгер, він же блискучий оперативник ізраїльської контррозвідки кенар Русі) і сім’я алматинський кенароводов (звідки родом глуха бродяжка Айя , майбутня любов Леона). Гостросюжетна трилогія виявилася найбільш підходящою формою для щільної, художньої прози Рубіної. Життя в книзі настільки насиченим і яскравіше, ніж навколо, що відірватися неможливо.

 

Джон Вільямс «Стоунер»

Коли Вільямс 50 років тому написав цей роман, він і подумати не міг, що книга несподівано стане бестселером в ХХI столітті. Історія самотнього інтелектуала, закоханого в літературу, – тихий, але зачаровує роман, рядок за рядком викликає в читачів, навіть далеких від красного письменства, гостре почуття співпереживання. Чи не найбільший американський роман кінця XX століття.

 

 

 

Наріне Абгарян «З неба впали три яблука»

Нова книга автора знаменитої «Манюні» про мешканців маленької високогірній села Маран. Наріне в своїй неповторній манері з теплотою, ніжністю і м’яким гумором розповідає історію їхньої дружби, помсти, любові і спорідненості. Її герої живуть своїм життям: печуть хліб, їздять в гості, проводжають чоловіків на війну, повертаються додому, ростять дітей, – а ми по-сусідськи спостерігаємо. Взагалі, якщо візьмете книгу з собою у відпустку, приготуйтеся весь час відповідати на питання «Що ви читаєте?» – Наріне пише так, що ви неминуче будете реготати в голос і постійно зачитувати всім, хто поруч, цілі епізоди вголос.

 

Ніл Гейман «Океан в кінці дороги»

Казка майстра фентезі, написана в формі поетичних мемуарів, химерно поєднує історію про стародавні сили з реаліями життя, а цілком з’ясовні переживання семирічного хлопчика – з магічною небезпекою. І подорослішав герой (так схожий на самого Геймана), який встиг призабути своє дитинство, раптом знову виявляється частиною чарівного світу, де в кінці вулиці живуть не те старої, не те боги.

 

 

 

Крістофер Хедфілд «Керівництво астронавта по життю на Землі. Чого навчили мене 4000 годин на орбіті »

Один з найпопулярніших сучасних космонавтів, колишній командир МКС Кріс Хедфілд, щиро і з гумором розповідає про все, що ви хотіли знати про космос, але про що навіть подумати не могли. Це не просто оповідання про будні астронавтів, а історія хлопчаки, з дев’яти років мріяв про космос, хоча шансів відправитися туди у нього не було ніяких. До 55 років він провів на орбіті 4000 годин, вивчив російську для польоту на «Союзі», розкривав люк космічної станції ножем, тимчасово осліп у відкритому космосі і записав перший в світі кліп в невагомості … Загалом, це крутіше, ніж «Інтерстеллар », – просто тому, що Хедфілд нічого не вигадує.

 

«Все про мій будинок»

Щоб у відпустці солодше згадувалося про будинок, покладіть у валізу цей об’ємний збірник есе – спільний проект АСТ і журналу «Сноб», де російські письменники і публіцисти розповідають про Домі, своєму і не тільки. Тут і історія американського будинку Тетяни Толстої, і драматичний нарис Олени Пастернак про дачу в Передєлкіно, і доля розореної радянської «вілли» Любові Орлової і Григорія Александрова. Крізь історії всіх цих будинків, квартир і дач проступають деталі життя відразу декількох поколінь. Петрушевська і Товста, Лимонов і Євтушенко, Кабаков і Водолазкін – більше 40 абсолютно різних авторів, кожен у своїй манері, згадують про будинок. І хочеться негайно згадати про своє.