Інна Бурдученко

31. 03. 1939 – 05. 08. 1960

Інна Георгіївна Бурдученко – радянська актриса театру і кіно. Відома завдяки зіграної головній ролі у фільмі «Іванна».

Будучи студенткою третього курсу, Інна отримала запрошення на зйомки в картину Віктора Івченка «Іванна». Асистент режисера випадково зустрів на одній з київських вулиць Інну і тут же запросив її на зйомки. Незважаючи на те, що на головну роль пробувалися багато актриси, після декількох проб роль дісталася Інні. Під час зйомок Інні доводилось по кілька днів голодувати для того, щоб деякі сцени виглядали більш натурально.

В кінці грудня 1959 року в Жовтневому палаці відбулася прем’єра фільму, і гра актриси вразила глядачів: здавалося, що героїня Інни існувала насправді. Фільм отримав другу премію на Всесоюзному фестивалі 1960 року, що стало великим успіхом. В ті роки до Інни прийшла справжня слава: їй приходили численні листи від глядачів і десятки запрошень від кіностудій СРСР. На одній з прем’єр Інна познайомилася зі своїм шанувальником Ігорем Кирилюком, і незабаром вони одружилися. Однак за кордоном в католицьких країнах фільм був заборонений через негативного образу католицької церкви, а папа римський навіть віддав картину анафемі. За дивним збігом незабаром померли семеро осіб, пов’язаних з фільмом. Серед них виявилася по трагічній випадковості та Інна.

Фільмографія:

  • 1959 — Іванна (Іванна Ставничая)
  • 1960 — Квітка на камені (Христина)

30 липня 1960 року під час зйомок картини «Квітка на камені» (робоча назва «Так ніхто не кохав»), які проходили на Донбасі, в одній зі сцен героїня Інни рятувала з палаючого барака прапор. Сцена відповідальна і небезпечна, тому вирішено було знімати трьома апаратами з трьох точок і різними об’єктивами, що рівносильно зйомці трьох дублів. Така обережність цілком виправдана – з вогнем не жартують. Зробили кілька дублів, і коли вже все горіло, вирішили зробити ще один дубль. Ось дерев’яний барак, зайво старанно облитий бензином і нафтою. Спалахнуло полум’я. Пролунала команда режисера: ” Приготувалися! Почали!” Тричі повторювали дубль, а потім почувся тріск, будова зарипіло, і завалилося. Партнер актриси відмовився зніматися, а Інна вбігла в барак. Коли вона не повернулася, всі зрозуміли: щось трапилося. У неї застряг каблук, і саме в цей момент на неї обрушилася палаюча балка. На знімальному майданчику була пожежна команда, але ніхто не наважувався кинутися у вогонь. Шахтар, який знімався в масовці Сергій Іванов кинувся рятувати Інну і виніс її з барака, отримавши сильні опіки. В актриси 78 % шкіри було обпалено, крім обличча, яке Інна прикрила руками і ділянок під білизною. За розпорядженням міністра культури СРСР Катерини Фурцевої Бурдученко приділялася підвищена увага. Багато донорів здали для актриси кров і шкіру. 15 серпня 1960 року Інна померла від опіків. Вона була на третьому місяці вагітності. Бурдученко інна Георгіївна-Кирилюк була похована в Києві на Байковому кладовищі.