День Петра і Павла – християнське свято на честь святих апостолів Петра і Павла, це свято, яке відзначається 12 липня за новим стилем. Католицька церква відзначає День Петра і Павла – 29 червня.

Історія свята. Свято відоме з часів раннього християнства і святкувалося в Римській імперії, як на Сході, так і на Заході. Воно названий на честь апостолів Петра і Павла, які проповідували християнство по всьому світу. Обидва вони прийняли мученицьку смерть за віру – з різницею в один рік.

В цей день в 258 році в Римі були перенесені їх мощі. Однак зміст цієї події втратився в століттях, і тепер це свято сприймається як поминання мучеництва обох апостолів.

За церковними переказами, князь Володимир привіз з Корсуня ікону святих апостолів Петра і Павла, яка згодом була піднесена в дар Новгородському Софійському собору. У цьому ж соборі досі збереглися фрески XI століття із зображенням апостола Петра. У Київському Софійському соборі є настінні розписи, що зображують святих, вони відносяться до XI–XII століття.

Раніше до цього свята ретельно готувалися, адже день Петра і Павла символізував закінчення купальських свят і літніх весіль, а також підготовку до сінокосу.

Разом з святами Аграфени Купальниці та Івана Купала Свято складає єдиний святковий цикл, що знаменує повний розквіт природних сил.