Міжнародний день ліворуких вперше відзначили 13 серпня 1992 року з ініціативи британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. 

У цей день лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи та змагання. Однак, головною заклопотаністю Клубу лівш Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-лівш як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів. 

На Русі до лівшам ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах маленьких лівш переучували в обов’язковому порядку. Психологи вважають, що всі ці люди-лівші володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом. 

Згідно зі статистичними даними, близько 10% населення Землі — лівші. 

Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає — Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні і Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт де Ніро. Серед ліворуких були Юлій Цезар і Олександр Македонський, Наполеон Бонапарт і Карл Великий, Уїнстон Черчілль і Жанна Д’Арк, і навіть три президенти США — Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон.