Одна з найвідоміших щоденних газет США «The New York Times» назвала найкращі ілюстровані книги для дітей, що вийшли у 2016 році. Традиція обирати найкращі дитячі видання світу була започаткована ще у 1952-му. Цьогоріч до складу журі увійшли ілюстратор Г. Брайан Карас, директор Центру дитячої літератури Педагогічного коледжу (Нью-Йорк) Синтія Вейл та бібліотекар Шеріл Вульф. До вашої уваги – топ-10 дитячих ілюстрованих книг року за версією «The New York Times»:

«Кіт з голодної гори». Текст та ілюстрації – Ед Янг

Багатий та егоїстичний лорд Кіт живе у розкоші на горі та з презирством ставиться до своїх слуг, доки посуха не приносить голод. Це змушує кота змінити своє ставлення до інших та до себе. Проілюстрована ця зворушлива та емоційна історія колажами з фотографій, шматків паперу, мотузок та інших матеріалів.

«Мертва пташка». Текст – Маргарет Вайс Браун, ілюстрації – Крістіан Робінсон

Історія Маргарет Браун, написана 1938 року, розповідає про дітей, які знаходять мертву пташку в лісі і вирішують влаштувати їй гідне поховання. Текст резонує з ілюстраціями Крістіана Робінсона, який переміщує героїв у міський парк, одну дитину при цьому нагороджує книгами, а іншу одягає у костюм лисиці…

«Свобода на площі Конго». Текст – Карол Бостон Везерфорт, ілюстрації – Р. Грегорі Крісті

Ця поетична книга розповідає про маловідому частину афро-американської історії, коли невільні люди шукали надію і радість у важких умовах, і демонструє, як площа Конго у Новому Орлеані стала справжнім символом свободи.

«Маленька Червона». Текст та ілюстрації – Бетан Вуллвін

Переосмислена історія Червоної Шапочки, оформлена стриманими та стильними ілюстраціями у чорно-білій гамі з яскравими акцентами у вигляді червоних барв.

«Білий ведмідь». Текст та ілюстрації – Йенні Дезмонд

Цікава та пізнавальна оповідь про біологію та середовище існування білих ведмедів. Маленька героїня історії, читаючи книгу про ведмедів, наче переноситься у їхній світ та дізнається багато про цих тварин. Ілюстрації Дезмонда, що поєднують акварель, акрилові фарби, графіку та естамп, створюють мінливий настрій і змальовують захопливі сцени арктичного життя.

«Проповідь до курчат. Історія молодого Джона Льюїса». Текст Ябарі Асім, ілюстрації – Е. Б. Льюїс

Перед тим, як Джон Льюїс, афро-американський конгресмен і лідер руху за громадянські права, почав свою кар’єру, він зростав на фермі в Алабамі. Там він відпрацьовував свої ораторські навички на курчатах, яких випасав.

«Принцеса і воїн. Повість про два вулкани». Текст та ілюстрації – Дункан Тонатіу

Тонатіу представляє свою версію легенди про два вулкани поблизу Мехіко, в якій Ізта, найкрасивіша принцеса, закохується у Popoca, хороброго воїна.

«Дерево у дворі. Дивлячись через вікно Анни Франк». Текст – Джефф Ґоттесфельд, ілюстрації – Пітер МакКарті

Книга розповідає історію Анни Франк та її родини з погляду дерева – кінського каштану, який ріс за вікном будинку Анни.

«Подорож у хмари. Правдива історія першого міжнародного польоту на повітряній кулі 1785 року». Текст – Метью Олшан, ілюстрації – Софі Блекалл

Британський лікар Джеффріс і французький повітроплавець Бланшар у супроводі своїх собак здійснили політ на повітряній кулі. Акварельні ілюстрації художниці зробили цю мандрівку ще більш захопливою.

«Білий кіт і монах». Текст – Джо Еллен Богарта, ілюстрації – Сідні Сміт

Ця книга переказує давньоірландський вірш «Пангур Бан», написаний у ІХ сторіччі. У центрі сюжету – монах, який проводить паралелі між буденним життям кота та своєю науковою діяльністю. Завдяки художньому оформленню Сміта твір тяжіє до графічного роману, і цим наче поєднує минуле і сьогодення.

За матеріалами сайту