П. Коельйо

24.08.1947

Па́уло Кое́льйо — бразильський письменник, романи якого перекладено 112 мовами світу.

Народився в Ріо-де-Жанейро. У сім років він був відправлений в єзуїтську школу Святого Ігнатія Лойоли, де вперше проявляється його бажання писати книги. Його батько був інженером, тому його з дитинства налаштовували йти по стопах батька. Однак, у юнака були інші плани на життя — він твердо вирішив стати письменником. Батьки сприйняли це як протест і це призвело до того, що у віці 17 років Пауло Коельо потрапив в психіатричну клініку. Через три роки його випустили після трьох спроб втечі.

Його сім’я змирилася з тим, що «нормальної» роботою він займатися не буде. Пауло Коельо продовжував займатися театром і журналістикою. Вийшовши з клініки, Коельйо стає хіпі. Він читає все без перебору від Маркса й Леніна до «Бхагават-гіти». Потім, засновує підпільний журнал «2001», у якому обговорювалися проблеми духовності, Апокаліпсис. Крім того Пауло писав тексти анархічних пісень. Рок-гурт Raul Seixas зробив ці тексти такими популярними, що Коельйо відразу стає багатим і знаменитим.

Він продовжує шукати себе: працює журналістом у газеті, намагається реалізуватися в театральній режисурі і драматургії. Але незабаром теми його віршів привернули увагу влади. Коельйо звинувачують у підривній антиурядовій діяльності, за що заарештовують і піддають катуванням.

Вийшовши з в’язниці, Коельйо вирішує, що прийшов час зробитися розсудливим і стати нормальною людиною. Він перестає писати і робить кар’єру в CBS Records. Але в один прекрасний день його звільняють без усяких пояснень.

У 1970 році почав подорожувати по Мексиці, Перу, Болівії, Чилі, Європі та Північній Африці. Через два роки Коельо повернувся до Бразилії і почав складати вірші для пісень, що стали потім дуже популярними, працюючи з відомими бразильськими виконавцями, такими як Рауль Сейшас. Зараз він живе зі своєю дружиною, Христиною, в Ріо-де-Жанейро, в Бразилії, і в Тарбі, у Франції.

Пауло Коельо удостоєний безлічі впливових міжнародних нагород, є членом Бразильської літературної академії (ABL).

Джерело