17 березня — день пам’яті покровителя Ірландії, святого Патріка. Святий Патрік, за переказами, приніс християнство на язичницький острів і вигнав усіх змій. На честь святого Патріка влаштовується парад з піснями і танцями, ірландське пиво ллється рікою. 17 березня — свято не лише ірландського святого, але й ірландської душі. 

Це свято переросло національні кордони і стало свого роду міжнародним днем Ірландії. У різних містах світу — у Нью-Йорку, Буенос-Айресі, Мельбурні святкують день святого Патріка. Яскраві ходи, паради і гуляння людей, одягнених в зелене (національний колір Ірландії) помітні всюди, де проживають ірландці. У петлицю в цей день втягається конюшина, символ Ірландії і успіху. 

З ім’ям святого Патріка пов’язано безліч легенд, наприклад, про те, що він за допомогою трилистого конюшини пояснював людям поняття Святої Трійці. «Так само, як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах», — це фраза святого вже стала хрестоматійною.  У Ірландії існує традиція прикріплювати до одягу трилисник, що символізує хрест, колір католицизму, та і символьний колір самої «смарагдовою країни». Складний церковний гімн, в якому розповідається про те, що святий Патрік за допомогою трилисника перервав язичницький ритуал, який відбувався в селищі Тара, королівській столиці Ірландії тих часів. 

Святий Патрік — один з найбільш шанованих в усьому світі святих. Західна Церква відзначає день його пам’яті 17 березня, у ряді православних Церков його пам’ять шанують 30 березня за новим стилем (17 березня за старим стилем). 

Але у Дня святого Патріка є і язичницькі мотиви.

Так, одним з його неодмінних героїв є лепрекони — казкові чоботарі, які володіють захованим горщиком із золотом. Якщо удачливому шукачеві скарбів вдасться зловити лепрекона, то це істота повинна розповісти людині, де заховані його скарби. Втім, якщо ви раптом зловите башмачника, то пам’ятайте, що повністю вірити йому не слід, — ці чоловічки підступні і пустотлива і легко можуть обдурити довірливого шукача скарбів. 

Традиційно в День святого Патріка влаштовуються паради. На вулиці виходять люди, одягнені в екстравагантні костюми, а також духові оркестри, які не можуть обійтися без знаменитої волинки. Народна поголоска говорить про те, що ця традиція народилася в Ірландії.