Різдво Христове — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха (Спасителя від влади гріха).

Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з гебрейської означає «Бог спасає»). Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом Отцем на землю, передусім, задля проповіді Доброї Новини, оздоровлення й зцілення немічних й недужих душею і тілом, а головне – спокутування і прощення гріхів та спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце і навіть орієнтовний час народження Спасителя світу — приблизно 5500-й рік від створення світу. Отже, 25 грудня – за старим (а 7 січня – за новим стилем) — це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік нового часу.

Пославши Свого Сина на землю, Бог Отець намагався показати людству важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми. День народження Ісуса Христа — найбільш широко шанований день Зародження у світі. Люди різних соціальних верств, матеріального становища, переконань і поглядів не минають це свято своєю увагою.