Україна є батьківщиною безлічі прекрасних місць, облюбованих туристами всіх мастей. Яскраві міста, стародавні замки, приголомшлива сільська місцевість, різноманітність ландшафтів і привітне ставлення допомагають зробити це особливим місцем, незалежно від його проблем. Відсутність масового туризму надає Україні чарівність і справжність, яких часто не вистачає в інших місцях. Ось 11 місць, які змусять вас закохатись в цю країну.

ЛЬВІВ

Будучи культурною столицею України, Львів має саму західну архітектуру всіх міст країни. Він може похвалитися чудовим старим містом, що охороняється ЮНЕСКО і славиться красивими вузькими вуличками, прекрасними церквами, цікавими музеями і чарівною атмосферою. В якості одноденної поїздки зі Львова туристи можуть відвідати місця Золотої підкови: туристичної стежки навколо найвідоміших замків регіону – Олеський, Золочівський та Підгорецький.

ЧЕРНІВЦІ

Прозвані Маленьким Віднем через багату австро-угорську архітектурну спадщину, Чернівці – одна з перлин Західної України. Тут під захистом ЮНЕСКО знаходиться приголомшлива будівля Чернівецького університету, місця для романтичних прогулянок і чарівні кафе у віденському стилі. Любителі архітектури в стилі модерн можуть досліджувати елегантні фрески і красиві інтер’єри.

СОФІЇВСЬКИЙ ПАРК В УМАНІ

Один з найяскравіших прикладів європейського садово-паркового мистецтва, що відноситься до початку XIX століття, – унікальний природний атракціон України. Він був заснований польським меценатом Станіславом Потоцьким як подарунок на день народження його дружини Софії. Великий парк є домом для водоспадів, озер, статуй, фонтанів, античних гротів і штучних руїн, а також є ідеальним місцем для насолоди в розслаблюючій прогулянці в оточенні природної краси.

КИЇВ

Золоті куполи чудових церков, довга і багата історія, еклектична архітектура і безперервне міське життя роблять Київ привабливим місцем для всіх мандрівників, які відвідують Україну. Київ – одне з найвідоміших міст у Східній Європі. Його визначні пам’ятки включають в себе два об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: Києво-Печерську Лавру (печерний монастир) і Софійський собор. Є також Андріївський узвіз – крута історична вулиця, вимощена камінням, і вражаючий Будинок з химерами в стилі модерн та ще безліч місць, які можна відвідати.

МУКАЧЕВЕ

Це чарівне маленьке містечко в західній частині Закарпаття має компактне старе місто, повне австро-угорської архітектури, з вражаючим замком, що підноситься на сусідньому пагорбі. Колись одна з найважливіших фортець в королівстві Угорщина, замок Паланок в даний час є родзинкою українського туризму.

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Часто згадується як Місто музеїв. Серед них Музей хліба, Музей рушника, Музей космосу і Музей української національної сукні. Але найбільш вражаючим з них є великий музей народної архітектури та сільського життя під відкритим небом, де експонуються унікальні об’єкти з найдавніших часів до початку 20-го століття.

ХАРКІВ

Харків, колишня столиця України, а тепер друге за величиною місто. Є достатньо музеїв та інших культурних установ, які роблять Харків цікавим східно-українським містом. Площа Свободи – одна з найбільших площ у Європі, а будинок “Держпрому” – один з найвідоміших прикладів конструктивістської архітектури. Збудований в 1928 році, він був самою просторою єдиною структурою в світі того часу.

ЧЕРНІГІВ

Чернігів – одне з найдавніших міст України. Тут є унікальні зразки середньовічної слов’янської церковної архітектури і одна з найстаріших церков в Україні – Преображенський собор, який був побудований в 11 столітті і містить чудові фрески і старовинні інтер’єри.

ОДЕСА

Це один з найбільших морських портів і торгових центрів України з гарним історичним районом. Центральна частина міста сповнена пам’яток, в той час як любителі архітектури можуть милуватися чудовими палацами і унікальним поєднанням стилів будівництва. Для любителів моря Одеса пропонує кілометри чорноморських пляжів. В Одесі також знаходиться одна з найкрасивіших театральних будівель Європи – Одеський театр опери та балету, збудований у XIX столітті австрійською архітектурною майстернею “Фелльнер і Хельмер”.

УЖГОРОД

Це маленьке місто прямо на кордоні зі Словаччиною належало п’яти різним країнам за останні 100 років: ви знайдете чеські функціоналістські будівлі, що стоять поряд з класичними угорськими особняками, чи православні, католицькі і греко-католицькі церкви в безпосередній близькості. Кращий музей в регіоні – музей народної архітектури і побуту, тут можна побачити унікальний дерев’яний Михайлівський храм 16 століття та інші чудові зразки місцевої архітектури.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

Це маленьке місто в західній частині країни має одну з найбільш захоплюючих фортець у Східній Європі. Вона велично стоїть на острові, оточеному каньйоном і річкою Смотрич. Крім замку Кам’янець-Подільський славиться фестивалем повітряних куль, який зазвичай проводиться в кінці весни.

За матеріалами сайту