1. Найдовша вулиця: Броварський проспект, довжина близько 14 км.
  2. Найкоротша вулиця: Інженерний провулок (неподалік від Арсенальної площі), довжина менше 50 м, на ньому знаходяться 3 будинки.
  3. Найдавніша вулиця Києва – Володимирська, їй більше тисячі років.
  4. Найширша київська вулиця – Хрещатик, 75 метрів від будинку до будинку.
  5. Найвужча вулиця – Георгіївський провулок, де ширина проїзної частини всього 5,4 метра.
  6. Найстаріше дерево (можливо, оскільки вік дерева можна визначити за кількістю річних кілець): дуб Вільгельма Крістера, знаходиться по вул. Осиповського і має вік від 600 до 700 років.

 1. Найбільш заселений район: Деснянський, його населяє близько 354,5 тисяч осіб.
 2. Найменш населений район: Печерський, тут проживає близько 139 тисяч осіб.
 3. Найглибша станція метро в Києві: «Арсенальна», глибиною близько 105 м, одна з найглибших у світі.
 4. Найкрасивіша станція київського метро: «Золоті ворота», входить в десятку найкрасивіших станцій метро в світі.
 5. Найвища споруда Києва: телевежа, історичний район Сирець, побудована в 1973 році, її висота 380 м.
 6. Найвища точка в Києві, по відношенню до Дніпра: площа Слави, висота більше 200 м.
 7. Найпопулярніший сувенір з Києва: Київський торт, його виробляють з 1956 року.
 8. Найбільше навчальний заклад: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; близько 42 тисяч студентів; загальний колектив – понад 50 тисяч осіб.
 9. Найбільш відвідуваний музей у Києві: Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра»; тут буває близько мільйона туристів на рік.
 10. Найдавніший пам’ятник Києва: пам’ятник Магдебурзькому праву (варіант – колона Магдебурзького права; також існує неточна назва – пам’ятник хрещенню Русі); споруджений у 1802-1808 р. р., автор – А. В. Меленський; пам’ятник розташований на схилах Дніпра поблизу Набережного шосе.
 11. Найвищий пам’ятник Києва: монумент-скульптура «Батьківщина-мати» на території Національного меморіального комплексу «Музей Великої Вітчизняної Війни». Її висота 102 м, скульптор – Ст. Бородай; монумент відкрито в 1981 році; входить у п’ятірку найвищих скульптур світу.
 12. Найбільший житловий масив Києва: Троєщина (240 тисяч жителів).
 13. Найбільше промислове підприємство Києва: завод «Авіант», на якому виробляють найвідоміший «бренд» Києва – літаки марки АН, що літають в небі усіх континентів землі.
 14. Найдовший міський транспортний маршрут: трамвай № 12 (м «Контрактова площа – Пуща-Водиця), його довжина – близько 20 км
 15. Найкоротший транспортний маршрут Києва: фунікулер, довжина – 222 м.
 16. Найбільший київський парк: парк ім. Рильського, Голосіївський район; площа парку близько 150 га, відкритий в 1958 році.
 17. Самий вологий житловий масив: Виноградар.
 18. Самий сухий житловий масив: Харківський.
 19. Самий унікальний пам’ятник (єдиний в світі) – пам’ятник сміттєвозу – знаходиться в Києві. Він встановлений в 2004 році по вул. Газопровідної, 2, підприємством Київспецтранс в подяку працівникам санітарної очистки України за трудові заслуги.
 20. Найвищою спорудою Російської імперії і Радянського союзу довоєнних років може вважатися Будинок Гінзбурга (12 поверхів, більше 60 метрів). Він знаходився по вул. Інститутській, на місці сьогоднішньої готелю “Україна”, і увійшов в історію як перший “хмарочос” України. Був зруйнований у 1941 році.
 21. На сьогоднішній день найвищим будинком Києва та України вважають РК на Кловському узвозі, 7. Його висота – 168 метрів.
 22. Найкоротша і одночасно найбільш широка головна вулиця столичних міст Європи – Хрещатик, довжиною всього 1300 метрів та шириною 75 метрів.
 23. Самий мініатюрний в Києві ліфт (з підлогою площею близько 0, 5 м2) розташований в будинку 11 по вул. Прорізній. Сходова клітка не дозволила зробити ліфт ширше.
 24. Його облаштували у 50-ті роки минулого століття за замовленням одного чиновника, якому було важко підніматися по сходах. Бар вміщає одну людину.
 25. У невеликому дворику по вул. Володимирській, 43, в підвальному приміщенні, знаходиться найменший діючий храм Києва – церква Марії Магдалини.