Творчість – це здатність пізнавати і дивуватися, вміння знаходити в нестандартних ситуаціях нестандартні рішення, прихильність до нових відкриттів і вміння усвідомити і застосовувати отриманий досвід.
Е. Фромм

 Всебічний розвиток дитини – майбутньої особистості – є головною метою виховання та охоплює розумове, моральне, трудове, естетичне й фізичне виховання в їх нерозривному зв’язку. Надзвичайно важливим аспектом у цьому процесі є розвиток творчих здібностей, у широкому змісті цього слова, розвиток творчого підходу до життя.

 

Декілька порад для батьків, які допоможуть розвинути творчий підхід до життя у дитини:

• Постійно демонструйте власну творчість у вирішенні різних справ: оригінальне подання страв до столу, розкладання речей у шафі за певними ознаками, виготовлення корисних речей, іграшок та подарунків власноруч та інше.

• Підтримуйте ініціативу дитини, запропонуйте допомогу та обговоріть інші, (креативні, раціональні, оптимальні) шляхи вирішення поставлених завдань.

• Налаштовуєте дитину на позитивні шляхи вирішення щоденних життєвих ситуацій.

• Створіть поле для творчого розвитку дитини та забезпечте необхідним матеріалом: клей, фарби, олівці, пластилін тощо. А також запропонуйте різні види діяльності: малювання, ліплення з пластиліну, аплікація, оріґамі тощо.

• Разом відвідуйте майстер-класи та досягайте успіхів.

Найголовніше обов’язково самі беріть участь у творчому житті дитини та власним прикладом покажіть, що до кожної справи можна підійти творчо.