Євген Урбанський

27. 02. 1932 – 05. 11. 1965

Євген Якович Урбанський – радянський актор театру і кіно.

Творча кар’єра Євгена Урбанського була короткою, але дуже яскравою. Дебютувавши в головній ролі у фільмі Юлія Райзмана «Комуніст», він придбав велику популярність. Фільм вийшов на екрани в 1957 році і був тепло прийнятий публікою. На міжнародному Венеціанському кінофестивалі в 1958 році картина отримала почесний диплом, а на Всесоюзному кінофестивалі в Києві в 1959 році — першу премію. Крім цього, в 1959 році «Комуніст» був названий в числі трьох кращих фільмів року за опитуванням читачів журналу «Радянський екран».

Особисте життя його було бурхливим. Але лише в останньому шлюбі він знайшов своє справжнє щастя. Всього їх було у нього три. Першу дружину Євгена звали Ольгою. У шлюбі народилася дочка, яку назвали Оленою.

Через деякий час Євген Урбанський одружився знову – цього разу на актрисі Тетяні Лаврової. Вони разом грали в одному театрі. Тетяна була дуже красива, але мала сильний і жорсткий характер. Але так як і Євген був неординарною особистістю, їх відносини закінчилися розривом.

Актор зустрів свою третю дружину Дзідра Рітенберг на кінофестивалі в 1960 році. Вона була уродженкою Латвії, з міста Лієпаї. Дзідра виповнилося на той момент тридцять років. З Євгеном вони познайомилися випадково, на одній зі світських вечірок. Через три тижні Дзідра поклали в лікарню на обстеження перед операцією на серці. Євген відвідував її майже щодня. І як тільки кохану виписали, відразу зробив їй пропозицію і відвіз в ЗАГС, боячись, що вона поїде і він її втратить назавжди.

Діти: дві дівчинки Олена і Євгенія. Друга дочка так і не змогла побачити свого батька. Дівчинка народилася через кілька місяців після його загибелі. Євгенією була названа на честь батька.

Кращі фільми

  • Балада про солдата
  • Чисте небо
  • Невідправлене лист
  • Комуніст
  • Випробувальний термін (актор)
  • Заслужений артист РРФСР (1962)
  • Він дуже любив акробатику. І домігся в цьому виді спорту відмінних результатів. Але акробатика так і не стала для нього головним напрямком в житті. Євген прекрасно декламував вірші. Особливо йому вдавалися твори Маяковського. І він часто читав їх на різних заходах.
  • Євген Урбанський трагічно загинув 5 листопада 1965 року на зйомках фільму «Директор». На знімальному майданчику, в сорока кілометрах від Бухари, знімалася сцена проїзду автоколони по пісках. Згідно сценарію машина Зворикіна (героя Урбанського) повинна промчати прямо через бархани, обігнати колону і очолити її. Найбільш складний кадр в цій сцені — стрибок машини з одного з барханів. Перший дубль пройшов нормально, але другий режисер, який вів у цей день зйомку, запропонував зробити ще один дубль, хотів щоб машина підстрибувала вище… На другому дублі машина несподівано перекинувся. Урбанський мгновено загинув (за іншими данними від отриманих травм Урбанський помер по дорозі в лікарню).