«Пийте, діти, молоко, будете здорові!» Ця фраза повною мірою відноситься до 1 червня — дату, коли весь світ відзначає не лише Міжнародний день захисту дітей, але і Всесвітній день молока. 

Вперше це свято відзначили в 2001 році за пропозицією Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. Мета свята — популяризація молока і молочних продуктів серед людей, а також інформування населення про діяльність, пов’язану з молоком і молочним виробництвом. 

Чому Всесвітній день молока відзначається саме 1 червня? Справа в тому, що в деяких країнах, які підтримали ідею ООН, вже малася традиція святкування національного Дня молока. За збігом обставин майже у всіх станах це свято випадало на 1 червня або дні, близькі до цієї дати. Тому було прийнято рішення призначити офіційний день молока на перший день літа. 

Вже до 2008 року в святкуванні Дня молока взяли участь одночасно 40 різних держав по всьому світу, в більшості з них свято відзначалося досить масштабно і феєрично. Так, в Аргентині об’єднання фермерів організувало велику кампанію по пропаганді споживання молока під девізом «Країна, де молоко і мед тече рікою». У Німеччині пройшло національне свято під слоганом «Швидше, сильніше, розумніше. Все це — завдяки молоку!», Який підтримали 11 федеральних земель. У Норвегії Національна рада молочних продуктів провела інтернет-конкурс на кращу історію про молоко, автор якої отримав грошовий приз. 

До речі, незважаючи на «всесвітній» статус свята деякі країни вирішили відзначати свій, окремий, День молока. Наприклад, в Австралії він припадає на 26 вересня, у Фінляндії — на 3 червня, в Малайзії — на 11 червня. 

А близький «родич» молока — згущене молоко — з’явився завдяки ретельності американця Гейла Бордена, який витратив не один рік на розробку технології молока тривалого зберігання.