10 Стефан Цвейг «24 години з життя жінки»

Австрійському письменнику, як нікому, вдалося відверто і разом з тим максимально тактовно розповісти про найінтимніші переживання людини. Заворожує опис самих дрібних подробиць, з яких раптом вимальовуються реальні особи, які, здається, ось тут, на відстані витягнутої руки від тебе.

 

 

 

Джоанн Харріс “П’ять четвертинок апельсина”

Молодша дочка отримує у спадок від матері тільки кулінарну книгу. У своєму кафе вона готує за цими старими рецептами і намагається розшифрувати записи між рядків. Це книга про страшне минуле, яке іноді краще не ворушити і залишити на далекій полиці в шафі.

 

 

 

Уїнстон Грум «Форрест Гамп»

Успіху однойменного кінофільму передував шалений успіх книги, яка одночасно і втілення міфу про американську мрію, і гостра сатира, яка значно слабше відчувається у фільмі, і історія великий зворушливої любові. При цьому варто зазначити, що в книзі герой виглядає дещо розумніше, трохи уїдливіше, а ситуації — фантастично.

 

 

Артур Хейлі «Аеропорт»

На співробітників аеропорту обрушуються проблеми одна за одною: аеропорт накриває сильний буран, на борту одного з літаків аварія, і десь загубився автомобіль з продуктами. При цьому вистачає і своїх особистих неприємностей і драм. І все це в один п’ятничний вечір. Дивовижна історія, написана в рідкісному жанрі виробничого роману, читається на одному диханні.

 

Брати Стругацькі “Понеділок починається в суботу”

Ось звідки вже ніколи не хочеться їхати, так це з Інституту чаклунства, де до магії підходять з глибоко наукової сторони, а свою роботу люблять так, що навіть з свят збігають, щоб поринути в чарівно-наукові вишукування. Коли закінчується книга, хочеться відкрити її і перечитати заново, відразу ж.

 

 

Себастьян Жапризо “Дама в окулярах і з рушницею в автомобілі”

Чудовий психологічний детектив, де найцікавіше — це персонажі. Книга дуже атмосферна: відчувається вітер, запах моря, невпевненість героїні, її відчай. Спроба у всьому розібратися самій призводить героїню до переосмислення власного життя і до пошуку свого істинного “я”.

 

 

 

Ги де Мопассан «Милый друг»

Історія кар’єри пересічного спокусника і марнотратника життя. Незважаючи на те що гідності в головному герої ні на гріш, за його пригодами стежиш, затамувавши подих. Легко, впевнено і безпринципно він підіймається по соціальній драбині вгору. І суть не тільки в спритності Жоржа, але і в стані суспільства, в якому він може робити свою своєрідну кар’єру.

 

 

Януш Вишневський “Самотність в мережі”

Один з найбільш пронизливих романів про кохання, що вийшли в Росії останнім часом. Герої зустрічаються в інтернет-чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії зі свого життя. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч.

 

 

Габріель Гарсіа Маркес «Любов під час чуми»

Смаглява красуня Ферміна відкинула юнацьку любов друга дитинства і вирішила стати дружиною вченого, що мріє позбавити іспанські колонії від чуми. Про кохання тут розказано з почуттям, з посмішкою і так поетично, чого одночасно чекаєш і не очікуєш від Маркеса.

 

 

 

Девід Мітчелл «Хмарний атлас»

Роман Мітчелла не можна «ковтати» поспіхом. Їм треба насолоджуватися, як неймовірною симфонією, ідеальним співзвуччям шести інструментів, шести життів однієї душі. Це книга, яку кожен зрозуміє по-своєму: вона немов мозаїка, з якої різні люди складають абсолютно різні картинки. Чари? Без сумнівів. Магія слова в чистому вигляді.