Леонардо да Вінчі — італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, натураліст), винахідник, письменник, музикант.
Народився 15 квітня 1452 в селищі Анкіано, недалеко від Флоренції, його батько був нотаріусом, а мати звичайною селянкою.

У 1466 Леонардо да Вінчі надходить у майстерню Верроккьо підмайстром художника. У віці 20 років Леонардо да Вінчі отримує кваліфікацію майстра в Гільдії Святого Луки. Крім живопису, Леонардо да Вінчі вивчав також пластику, архітектуру, математику, фізику і механіку. Не дивлячись на величезні заслуги в галузі точних наук (математики, фізики) і природознавства, Леонардо не знаходив достатньої підтримки і розуміння. Лише через багато років його роботи були по-справжньому оцінені.

Захоплюючись ідеєю створення літального апарату, Леонардо да Вінчі розробив спочатку найпростіший апарат (Дедала і Ікара) на основі крил. Новою його ідеєю став аероплан з повним керуванням. Однак її втілити в життя не вдалося через відсутність мотора. Також знаменитою ідеєю Леонардо да Вінчі є апарат з вертикальним зльотом і посадкою. Вивчаючи закони рідини і гідравліку в цілому, Леонардо вніс значний внесок в теорію шлюзів, портів каналізації, перевіривши ідеї на практиці.

Знаменитими картинами Леонардо да Вінчі є «Таємна вечеря», «Мадонна з горностаєм», «Мона Ліза» і багато інших. Леонардо був вимогливий і точний у всіх своїх справах. Навіть захоплюючись живописом, він наполягав на повному вивченні об’єкта перед початком малюнка. З 1515 Леонардо да Вінчі був у свиті французького короля Франциска I, за яким в 1518 послідував до Франції, де мало працював, і помер 2 травня 1519 в замку Клу, поблизу Амбуаза.