Володимир Володимирович Набоков
1899-1977

«Я американський письменник, народжений в Росії, який здобув освіту в Англії, де я вивчав французьку літературу перед тим, як на п’ятнадцять років переселитися до Німеччини».

Він завжди був не таким, як усі. В еміграції його книги дивували своєю віддаленістю від літературних традицій, викликали звинувачення в «неросійськості». В Америці він шокував і підкорив всіх своєю «Лолітою», перетворився з безвісного викладача провінційного коледжу в живого класика. Тепер же на його батьківщині сперечаються, що робити з «феноменом Набокова»: відносити його до російської або до американської літератури.

Він любив підкреслювати, що народився «в один день з Шекспіром і через сто років після Пушкіна», згадуючи імена – символи двох великих літератур, яким сам належить. У російську він увійшов як Владімір ‘Сірін’, літературне існування якого припинилося так само через сто років після Пушкіна, в 1937, коли почав публікуватися його останній роман «Дар». В Америці він прославився як Vladimir Nabokov, що пише англійською і навіть зовні сильно відрізняється від Сіріна.