Теодор Драйзер

1871-1945

 – американський письменник і громадський діяч.

Найважливішою віхою в біографії письменника стала робота над монументальним трилогією: романами «Фінансист», «Титан» і «Стоїк». Широкомасштабне полотно, якому Драйзер віддав кілька років свого життя, є об’єктивним описом історії становлення американської нації, починаючи від моменту зародження впливових синдикатів, монополій і фінансових магнатів.

Головний герой трилогії Френк Каупервуд увібрав в себе типові риси процвітаючого американця, готового досягти мети будь-якими засобами. Соціальні романи Драйзера були адресовані серйозного, вдумливого читача, який прагне розібратися в суті процесів, що відбуваються в американському суспільстві.

Роман «Геній», що з’явився в 1915 році, Драйзер присвятив проблемі виродження буржуазного мистецтва.

Нещадним вироком соціальному пристрою американського суспільства став роман «Американська трагедія», виданий в 1925 році.

Будучи пацифістом, Драйзер активно виступав проти розв’язання війни.

При його активному сприянні у 1932 році пройшов міжнародний антивоєнний конгрес в Амстердамі.

У 1938 році письменник став делегатом паризької антивоєнної конференції і відвідав охоплену війною Іспанії, де була організована його зустріч з першими особами країни. Після його зустрічі з Рузвельтом Іспанія отримала гуманітарну допомогу.