Період цвітіння сакури не є офіційним святом в Японії. У японському календарі немає ні національного свята, ні спеціальних святкових або вихідних днів, пов’язаних з цим чудовим природним дивом. Але психологічно це, безсумнівно, свято, як для самих японців, так і для численних іноземних туристів. 

У дні цвітіння сакури парки, сквери, алеї, а також території буддійських і синтоїстських храмів з квітучою сакурою відвідують і проводять у них час величезне число людей. Період цвітіння відносно короткий, тому цвітінням сакури милуються і в денний, і у вечірній час. Вечірній огляд сакури неймовірно популярний: після 6 годин вечора дерева дуже вміло підсвічені, і прогулянка в такій атмосфері наповнена романтизмом і деяким таїнством. Але, відверто кажучи, усамітнитися в тиші немає ніякої можливості — навколо маса народу! 

За офіційну точку відліку початку цвітіння сакури прийнято вважати час розпускання перших квіток на сакуру, зростаючої в стародавньому буддійському храмі Ясукуні в Токіо. Як тільки перші рожеві квітки показалися з бутонів, метеорологічні служби відразу ж сповіщають нас про початок цвітіння сакури в цьому році. Приблизний час для Токіо і його околиць — кінець березня, орієнтовно 20 числа. Тривалість цвітіння — приблизно два тижні. 

У древніх столицях Японії, Кіото і Нарі, і прилеглих до них префектурах самий розквіт сакури припадає приблизно на перші десять днів (до двох тижнів) квітня. 

До середини квітня — початок травня «хвиля» квітучої сакури поширюється далі на північ острова Хонсю. У перші травневі дні розкішні парки та алеї сакури радують око мешканців північних префектур Японії (Акіта, Івате, Аоморі). Приблизно в 10-х числах травня цвітінням сакури, нарешті, можуть насолодитися і жителі острова Хоккайдо. 

Традиція милування квітучою сакурою виникла при імператорському дворі в епоху Хейан (794-1185). Аристократія, вправлялися у витонченості і вишуканості манер, проводила годинник під квітучими деревами, насолоджуючись легкими напоями, салонними іграми і складанням віршів. У короткому блискучому цвітінні сакури аристократи бачили глибокий зміст: розмірковуючи про швидкоплинність життя, вони ототожнювали опадають квіти сакури з хоробрістю і чистотою помислів.