Холі (Holi) — одно з найбільш барвистих свят Індії , бенгальська новий рік. Відзначається в день повного місяця місяця Пхалгуни, що припадає на лютий-березень. Холі — свято весни, наповнений сонячним світлом і веселим шаленством пишно розквітаючій природи. Мабуть, він старший легенд, якими пояснюють його походження в наші дні, — в ньому багато елементів первісних оргій на честь божеств і сил родючості, елементів близьких свят різних народів світу.

Існує декілька легенд, пов’язаних з походженням свята Холі. За однією з них назва Холі відбулося від імені демоніци Холіки. Прахлада — син злого царя, поклонявся Вішну, і ніщо не могло переконати його в цьому. Тоді сестра царя демониця Холіка, яка, як вважалося, не горить у вогні, вмовила Прахлад зійти на вогнище в ім’я Бога. До загального здивування, Холіка згоріла, а Прахлада, врятований Вішну, вийшов неушкодженим. У пам’ять про ці події напередодні свята Холі спалюють опудало злий Холіки. Слов’яни порадіють, дізнавшись масляні гуляння.

Чим рясніше покривають одяг людини фарби, тим більше хороших побажань направлено в його адресКроме того, свято Холі пов’язують з історією про те, як Шива спопелив своїм третім оком бога кохання Каму, який намагався вивести його з медитації, після чого Кама залишився безтілесним. Але на прохання дружини Шиви Парваті і дружини Ками богині Раті Шива повернув Камі тіло на 3 місяці в році. Коли Кама знаходить тіло, все навколо розквітає і, щасливі люди святкують найвеселіше свято любові.

Свято Холі також часто пов’язують з ім’ям Крішни і його іграми з пастушками, які знайшли відображення і в земному світі. Загравання молодої людини і дівчата під час свята Холі — улюблена тема для танцю. Юнак виманює дівчину, відволікає її, вона задивляється на що-небудь, а він в цей момент перемащуємо її кольоровою пудрою або обливає підфарбованою водою. Дівчина ображається, він просить вибачення (характерний жест — береться за мочки вух). Вона його прощає і теж у відповідь обливає його кольоровий водою. Рідкісна можливість для молодих людей при загальній строгості індійських звичаїв.