Олександр Дюма (батько)

24.07.1802 – 5.12.1870

Олександр Дюма (батько) – відомий французький письменник, чиї пригодницькі романи зробили його одним з найбільш читаних французьких авторів у світі. Також був драматургом і журналістом.

У липні 1830 року у Франції відбулася Липнева революція, що повалила Карла X і утвердила буржуазне королівство. На престол вступив герцог Орлеанський під ім’ям Луї-Філіпа. Олександр Дюма був серед інсургентів, які штурмували королівський палац Тюїльрі. З перших же днів революції Олександр Дюма взяв діяльну участь у громадському житті та виконав кілька важливих доручень генерала Лафайета, що стояв тоді на чолі національної гвардії.

У 1840 одружився на актрисі Іде Ферьер, але продовжував зв’язку з багатьма іншими жінками, результатом яких були три позашлюбних дитини (один з них, узаконений батьком Александр-син, теж став успішним письменником і драматургом). Дюма заробляв багато грошей, але постійно витрачав їх на розкішний спосіб життя. Видавав журнали і створив свій театр – і те, і інше закінчилося невдало.

Звістка про перші ураженнях французів під час франко-пруської війни Дюма сприйняв як особисте горе. Незабаром його наздогнав перший удар. Напівпаралізований він встиг дістатися до будинку сина, де й помер. У 2002 р. прах Дюма був перенесений в паризький Пантеон. Його твори були перекладені багатьма мовами і служили матеріалом для численних театральних постановок і кінофільмів.