Українська історія була нещадно викривлена, переписана, спаплюжена «совєтською» цензурою. Відтак ми тривалий час не мали змоги побачити всю велич нашої історії, дізнатись, як насправді відбувались важливі для нашої нації події. Тепер українські історики вільні від радянської і пост-радянської цензури, і на повну відкривають всю правду про історію нашого народу.

“Історія без міфів: Бесіди з історії української державності”. Раїса Іванченко

Це друге видання, доповнене й розширене, навчального посібника з історії української державності Раїси Іванченко — відомого сучасного історика, письменника, автора численних історичних розвідок та історичних романів з проблем історії України. У роботі відстоюється наукова позиція державності українського народу, починаючи із Трипільської цивілізації. Посібник містить цікаві документи на підтвердження думки автора. Посібник розрахований на широке коло читачів — учнів, студентів, учителів, усіх, хто цікавиться проблемами становлення й еволюції державницької історії упродовж майже півторатисячолітнього періоду нашого минулого.

“Війна з державою чи за державу? Селянський повстанський рух в Україні 1917-1921 роках”. Володимир Лободаєв

Повстансько-партизанську боротьбу часів Української революції 1917—1921 років навряд чи можливо оцінити однозначно. Своєрідність тактики, поєднання патріотичного і злочинного, трагічного та героїчного в діяльності командирів, отаманів, «батьків» досі викликає багато питань та турбує як відомих науковців, так і простих любителів історії. У книзі об’єднані результати сучасних досліджень повстанського руху, які привідкриють завісу на дискусійні сторінки історії нашої держави.

“В обіймах страху і смерті. Більшовицький терор в Україні”. Яна Примаченко, Лариса Якубова

Що ми знаємо про форми, методи і способи встановлення більшовицької влади на теренах України у 1920—1930-х років? Відомі історики розповідають про радянізацію України, насадження більшовизму шляхом терору та наслідки впливу радянських карально-репресивних практик.

“Короткий курс з історії України”. Олександр Палій

У книзі викладено історію України з давнини до наших днів. Вичерпно подано найважливіші події української історії. Посібник стане в пригоді студентам, викладачам, школярам, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.

“Україна. Історія з грифом «Секретно»”. Володимир В’ятрович

“Ця книга – зустріч із минулим. Тут – 61 історія, 74 роки і набагато більше людей, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського ХХ століття: часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилася України. Володимир В’ятрович розповідає про минуле України 1918-1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені сьогодні історикам хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складін партії на кількох гравців – спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю – воля людини чи обставини?

“1933: «І чого ви ще живі?»”. Тетяна Боряк

Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами – позбавлення українського села засобів існування. Для науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.

За матеріалами сайту