Якщо б не були втрачені давні знання, світ би зараз виглядав по-іншому. Протягом всієї історії людства раптово з’являлися і так само раптово зникали дивовижні книги.

Першим, хто звернув увагу на цей дивний феномен, був Жак Бержье (1912 – 1978), спеціаліст з тих, що канули в Лету фолиантам. «Книги знищуються насправді і з такою непохитністю, – пише він у своїй монографії «Прокляті книги», – що мимоволі закрадається думка: може бути, причина цього явища в тому, що їх зміст загрожувало існуванню земної цивілізації». Хто ж претендує на роль рятівників людства від непотрібних, на їхню думку, знань? За словами Бержье, ними можуть бути, як не крути, тільки сильні світу цього: спочатку жерці, потім інквізиція, зараз, можливо, спецслужби.
Так що ж знали наші предки?
– Про це, на жаль, збереглися лише уривчасті відомості, – говорить історик, бібліограф, керівник науково-дослідного центру «Стародавній світ» Юрій КОЦЕНКО. – Але і вони шокують.

 «КНИГА ТОТА»

 «Книга Тота» – з’явилася ще в Стародавньому Єгипті, у жреців. Тот – божество доегипетского походження. Його зображали у вигляді людини з головою Ібіса. За стародавньою легендою, Тот винайшов писемність і був літописцем всіх зборів богів. Книга була написана на 78 золотих пластинах. І авторами її вважалися легендарні атланти. Пізніше книгу кілька разів переписували на папірусах. Золоті таблички зникли. Копії знищували жерці. Пізніше – інквізиція. Але дещо збереглося.

– Наскільки точно стародавні літописці передавали зміст автентичного тексту, невідомо, – коментує Юрій Борисович. – Деякі фахівці вважають, що до наших днів справжній текст «Книги Тота» дійшов у вигляді карт Таро. Але це спірна версія.
Книга містила в собі таємницю безмежної могутності над різними (!) світами. Вона також давала владу над землею, океаном і небесними тілами. З її допомогою можна було відкрити таємні способи спілкування, воскрешати мертвих і впливати на інших людей на відстані.
Також однією з таємних наук, описуваних у книзі, була техніка оволодіння природними, але невідомими нам функціями власного тіла. Ця наука називалася «психологічна оптика». Вона дозволяла перетворитися з недолюдей, якими ми всі є, справжніх людей. У спеціальних дзеркалах, які називали «дзеркалом правди», відбивалося лише те, що було поганого в особі дивився в них. Той самий чоловік, який став «справжнім», вже нічого не бачив в цьому дзеркалі, тому що очистився від всього поганого в собі.
СТАН РАРИТЕТУ СЬОГОДНІ: Від однієї з перших копій залишилося лише кілька розрізнених сторінок.
ДЕ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ: У новій відбудованої Олександрійській бібліотеці в Єгипті.

 

«СТЕГАНОГРАФІЯ» АБАТА ТРИТЕМИЯ

 Абат Тритемий (1462 – 1516) після зустрічі з якимось таємничим вчителем, який наставив його в окультних науках, написав книгу під назвою «Стеганографія». Ось його власна передмова: «У своїй книзі я розповім про способи, якими я зможу точно і надійним чином передати свою волю кожному, хто осягає сенс моєї науки, як би далеко він не знаходився від мене, нехай навіть за сто верст. І при цьому ніхто не запідозрить, ніби я користувався якимись знаками, фігурами або літерами. А якщо я скористаюся послугами гінця і цього гінця перехоплять в дорозі, ніякі благання, погрози, обіцянки і навіть тортури не змусять цього гінця відкрити секрет, тому що він нічого про нього не буде знати. Ось чому жодна людина не зуміє відкрити таємницю. І всі ці речі при бажанні я зможу з легкістю виконувати, і не вдаючись ні до чиєї допомоги, і не посилаючи гінця. Навіть в’язневі, заточенному в глибокому підземеллі і перебуває під невсипущою охороною, я здатний передати свою волю».

– Швидше за все, Тритемий дійсно зробив велике відкриття в області телепатії та гіпнозу, але йому не слід було про це розповідати, – вважає історик Коценко. – Англійська алхімік Джордж Ріплі, вивчав праці Тритемия в повному обсязі, залишив навіть такий переляканий коментар: «Благаю тих, хто їх (праці) знає, не видавати!»
СТАН РАРИТЕТУ СЬОГОДНІ: В 1616-му спалили рукопис. Зберігся дуже короткий виклад «Стеганографії», датований 1621 роком.
ДЕ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ: В національній бібліотеці Німеччини в Берліні.

 

БЕСІДИ ДОКТОРА ДЖОНА ДІ З ДУХАМИ

Джон Ді (1527 – 1609) – англійський математик, географ, астроном і астролог. Один з найосвіченіших людей свого часу, він висунув ідею початкового меридіана – Грінвіцького. 25 травня 1581 року йому стала нелюдської природи істота, оточена сяйвом. Вона залишила йому чорне дзеркало, схоже на ідеально відполірований шматок кам’яного вугілля. І сказав доктор, що, дивлячись в цей кристал, він побачить інші світи і зможе вступати в контакт з розумними істотами іншої, нелюдської природи. Ді записав свої розмови з цими неземними істотами. І частина з них під назвою «Щире і вірне повідомлення про те, що відбувалося протягом багатьох років між доктором Дж. Ді і деякими духами» видав англійський філолог Meric Казобон. Інша частина записів бесід була спалена разом з усім архівом Ді невідомими грабіжниками.

– Однак залишилася достатня кількість фрагментів мови, на якому говорили ці істоти і що Ді називав енохическим, – розповідає Коценко. – Це була завершена система зі своїм алфавітом і власною граматикою. Частина дійшли до нас текстів енохическою мовою містить математичні знання, рівень яких набагато перевищує ті, що існували за часів Джона Ді.
Ще Ді писав про те, що Земля насправді не зовсім кругла. Вона складається з безлічі накладених одна на іншу сфер, збудованих уздовж іншого виміру. Між цими сферами є точки, або, вірніше, поверхні дотику, і, таким чином, Гренландія в інших світах тягнеться до нескінченності. Ось чому Джон Ді подавав королеві Єлизаветі численні прохання, в яких переконував її, що Англія повинна заволодіти Гренландією, щоб отримати в своє розпорядження двері в інші світи.
СТАН РАРИТЕТУ СЬОГОДНІ: Дзеркало в ідеальному, але неробочому стані. На жаль, адміністрація музею не дозволяє ні користуватися ним, ні його досліджувати. З бесід з духами збереглася лише перша частина.
ДЕ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ: у Британському музеї В Лондоні.