Віфлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Акція передачі Віфлеємського Вогню Миру започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а згодом – скаутами інших країн.

До Європи Вогонь з Віфлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, «скаутською естафетою», всією Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня, Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується скаутська організація України — Пласт.

Віфлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню, його простий символізм — мир, радість і братерство. Віфлеємський Вогонь Миру постійно горить у Віфлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень.

Цього року Віфлеємський Вогонь Миру потрапив і до Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо», його передали наші добрі друзі скаути, Скаутського об’єднання «Плай». Ми запрошуємо всіх бажаючих, також отримати вогник, який і у ваш дім принесе тепло і мир.