Усі ми щось чули про психологію. Але як багато ми знаємо фактів про суть цієї науки, яка реально може покращити стосунки з людьми і з собою. Та не обов’язково закінчувати факультет психології, щоб трішки розібратись що до чого. Можна, наприклад, почитати книги на тему.

1. Пол Клейнман. Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше

Це посібник, чи міні-енциклопедія з психології. Тут зібрано лаконічні статті-біографії знаних дослідників галузі, інформацію про їхні головні здобутки та експерименти. Пояснено деякі ключові наукові терміни та психологічні розлади. Також у виданні безліч тестів, які відповідають тому чи іншому методу дослідження людської свідомості та підсвідомості.

Книга безумовно буде корисною непрофесіоналам та тим, хто тільки почав цікавитись предметом. А також, якщо ви вже почали вивчати психологію, то видання знадобиться, щоб згадати ту чи іншу теорію.

 

2. Ірвін Ялом. Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта

10 реальних історій пацієнтів устами психотерапевта. Перевагою видання є те, що це не відсторонені описи проблем пацієнтів, а реальні історії їх подолання у діалозі з психотерапевтом. Варто прочитати хоча б для того, щоб зрозуміти, як проходить психотерапія і з чим її їсти. Що досить нетипово для книг з психології, у багатьох читацьких відгуках відзначають легкість письма. Тобто ці щемкі життєві історії ще й на одному подиху читаються.

 

 

3. Ерік Берн. Ігри у які грають люди

Цитата Шекспіра «Все життя — театр, а люди в ньому актори» як ніколи набуває сенсу, якщо послуговуватись у побуті теорією Еріка Берна. Її суть у тому, що людини має лише три ролі: Дорослого, Батька й Дитини та 120 типових сценаріїв поведінки. Сценарії ці не завжди приємні, тому автор книги пропонує антиігри, які допоможуть уникнути типового фінішу ситуації. Про видання українською варто зазначити, що текст насичений науковими термінами, а стиль подачі інформації геть не легкий. Тому сприймати текст не просто, часом доводиться пробиратись через хащі термінології, але варто.

 

За матеріалами сайту