Р. Кент 

21. 06. 1882 – 13. 03. 1971

Рокуелл Кент – американський художник, письменник, громадський діяч, в 1962 році удостоєний пізнання почесного члена Академії мистецтв СРСР.

Один з продовжувачів реалістичної традиції в американському мистецтві, видатний борець за прогрес і світ, свою творчість присвятив народам Гренландії, Аляски, могутній природі Атлантики.

Скала и море, 1910

Тяга до суворої, не пошкодженої цивілізацією природи поєднується в живописі та графіці Кента з гострим почуттям сучасності. Воно проявляється в його прагненні до лаконізму, до монументальності колірних відносин, до простоти змістовного образу, в його інтересі до актуальних проблем століття. У картинах, малюнках, гравюрах, літографіях Рокуелла Кента відображені сувора природа північних країн, мужність простих людей.

Ідеал сильного вільної людини, безстрашно вступає в боротьбу з суворою природою, яскраво розкривається і в станковій графіці та в ілюстраціях, що представляють цільне самобутнє мистецтво, до написаним їм книгам про його подорожі ( «У дикому краю», 1920), суспільного життя Америки («Це я, Господи», 1955), а також до книги Мелвілла« Мобі Дік »( Пролетарі всіх країн, єднайтеся»,«Про людей і міста»,«Вершина»).