Умберто Еко

1932-2016

Умберто Еко — італійський письменник, філософ, лінгвіст, літературний критик, спеціаліст із семіотики, імедієвіст. Був почесним доктором 38 знаних університетів світу. Кавалер французького офіцерського Ордена почесного легіону.

Перший його роман “Ім’я троянди” (1980) відразу потрапив до списку бестселерів і протримався там кілька років. За визнанням автора, він спочатку хотів написати детективну історію з сучасного життя, але потім вирішив, що йому буде набагато цікавіше вибудовувати детективний сюжет на тлі середньовічних декорацій. Книга була переведена на багато іноземних мов, удостоїлася таких літературних премій, як італійська премія Стрега (1981) і французька премії Медичі (1982).

Другий роман Маятник Фуко (1988), незважаючи на всі зовнішні відмінності — дія відбувається в 20 ст. і крім історичних екскурсів тут чимало ліричних відступів у недавнє минуле, зокрема, у часи Другої світової війни, — концептуальний «двійник» романа “Ім’я троянди”.

Еко у співавторстві з Е. Кармі написав книги для дітей — Бомба і генерал (1966) і Три космонавта (1966). Сюжет останньої показовий: представники таких різних країн, як США, Росія і Китай, здатні вижити, тільки допомагаючи один одному.

Успіху романів Еко сприяло і те, з яким умінням він вибудовув рекламну компанію. Анонси в періодиці, інтерв’ю і т. д. до моменту виходу книги набувають максимальну інтенсивність. Поява книги зазвичай планувалася до відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку. Еко не тільки контролював роботу перекладачів його творів, але і давав їм великі інструкції, а також влаштовував для них спеціальні конгреси і зльоти.